Minden út Rómába vezet?
Ahhoz, hogy valaki egy jó fagyikészítési alapot elsajátítson, már nem feltétlenül kell kimennie Olaszországba. Ettől függetlenül azt javaslom mindenkinek, hogy a lehető legtöbb helyre menjen el tanulni, ahova csak tud. Sokszor mondom a baráti körömben, hogy szeretnék elmenni képzésre, ilyenkor gyakran visszakérdeznek: »Te már hova?«. Mindig azt felelem, hogy van még hova tanulni. Ha csak megismerünk egy új alapanyagot, egy más számolási technikát, már megérte.
Fő a természetesség!
Arra bíztatok mindenkit, ne csak reklámszinten hirdessük, hogy természetes alapanyagokból készítünk fagylaltot, hanem tényleg figyeljünk oda erre. Nincs szükségünk színezékre, aromára, és sajtporra sem a sajttorta fagyihoz. Utóbbit lehet készíteni például camembert-ből, vagy másféle sajtból is. Nemrég készítettem egy kovászos uborka fagylaltot, ami nyilván nagyon megosztó lett. Egy része a vendégkörnek azt mondja, hogy fújj, nem. Egy másik része meg alig várja, hogy megkóstolja, és aki eleve szereti a kovászos uborkát, rajong érte.
Nekik sem jó a kánikula
Sokan azt gondolják, hogy ha 40 fok van, jó a fagyisoknak. Valójában nem ez a helyzet. Nekünk igazából a lehető legjobb idő, amikor a tartós 5-10 fok után beköszönt az első tavaszi, illetve nyári 20-25 fokos meleg. A kánikulában az emberek mennek a strandra, elvonulnak hűvösebb helyekre vagy bárhova, csak nem a fagyizóba és cukrászdába.
A csokoládén és a vanílián túl is van élet
A kovászos uborka mellett készítettem már zöldfűszeres fetafagylaltot, extraszűz olívaolajjal és himalája sóval, de tervben van a paradicsomfagylalt chilivel és bazsalikommal, illetve egy cheddar fagylalt jalapeno paprikával is. (…) A tejfölfagylalt amúgy nagy kedvencem, illetve a citromos avokádófagyit is szeretem.