Elég a rántott sajtból
2005-ben nyitottuk meg a Jókai utcai Indigót. Akkor még megvolt az AbOriginal ruhamárkánk, és unokatestvéremmel gondolkodtunk, hogy valamit kéne csinálni, mert már untuk a rántott sajtot. Annyiszor ettem magyarországi tartózkodásom alatt, hogy szerintem az a maradék életemre is elég. Végül arra jutottunk, hogy csinálunk egy éttermet, még ha egyikünknek sem volt fogalma róla, ez hogyan működik. 2005-ben hoztunk Indiából két szakácsot, és elindultunk.
Fontossági sorrend
Akkora cégem nem lett, mint apámé volt Indiában, de apám nem sokkal a halála előtt meglátogatott itt, Budapesten. Pont a bazilikánál ültünk, és nagyon sok ember odajött köszönni, és azt mondta: »Fiam, te nyertél, mert nekem ennyi barátom nem jött össze az életben. Lehet, hogy nagyobb cégem van, de te jobban csináltad.« Pár hónapra rá meghalt.
Melyikkel kezdjem?
Egyszer megkérdeztem egyik szakácsunkat, hogy mik a jellegzetes indiai fűszerek, amik nélkül nem beszélhetünk indiai konyháról. Bevitt a konyhára és azt mondta, főnök, 27 fűszert használok csak ebben a chicken tikka masalában, melyikkel kezdjem? A fűszerhasználat mögött van Indiában egy nagy tudás, az emésztésben és más élettani folyamatokban is segítenek.
Nem minden csíp
Még mindig inkább az van, hogy az indiai konyháról hiányoznak kicsit az alapismeretek. Sokan még mindig azt gondolják, hogy minden nagyon csípős, nagyon fűszeres. Újra és újra kell mondani, hogy létezik nagyon sokféle, nem csípős és kevésbé fűszeres étel. Tehát nem úgy érzem, hogy a többi indiai étteremmel konkurálnánk, inkább a sztereotípiák lebontása jelent kihívást.