A magyar válogatott egy negyven éven át tartó vereségszériának vetett véget pénteken, a hollandok ellen. A németországi égésből tanulva és az eredménykényszer okán visszatértünk a nagyobb csapatok ellen alkalmazott stabil védekezéshez. A Rossi-érában eljutottunk odáig, hogy
ezért működhet Nikitscher Tamás csapatba állítása, aki akár kulcsszereplő lehet a válogatott játékának továbbfejlesztésében. Míg mi sziklaszilárdan védekeztünk, addig a hollandok elfelejtettek tempót diktálni, Ronald Koeman taktikai repertoárjáról pedig újfent kiderült, hogy igencsak szűkös. A meccs taktikai finomságai mellett beszélgettünk arról, hogy stratégiai dilemmában van-e a válogattunk, hány Dibusz Dénes-bravúrra emlékszünk, valamint igaza van-e Csank Jánosnak, amikor azt mondja, hogy ez volt minden idők leggyengébb holland válogatottja.
Itt az új Bosman-szabály? Lassana Diarra tízéves jogi harcának következményeként a játékosok alkupozíciója jelentősen javulhat a klubjukkal szemben. A hercehurca jelenleg ott tart, hogy az Európai Unió bírósága kimondta: a FIFA szabályzata ellentétes azzal az uniós joggal, ami a munkavállalók szabad áramlására vonatkozik. De hogyan befolyásolhatja ez a döntés a nemzetközi labdarúgó piacot? Miért jogszerű az, hogy egy szezonon belül csak két alkalommal lehet csapatot váltani? És miért nem jogszerű a szuperliga? Egyáltalán, melyik jognak kell megfelelnie a FIFA szabályzatának?