Palotai, Vágner, Puhl, Kassai – az utóbbi évtizedekben számos világszinten is jegyzett, elismert játékvezetőnk volt. Az idei Európa-bajnokságon a magyar származású, román szövetség által delegált Kovács Istvánon kívül biztosan nem fog egy honfitársunk sem sípot venni a szájába. Az eset nem egyértelműen megítélhető, így segítségül hívtuk a VAR-t is.
Mi vesz rá valakit, hogy kimenjen a Hungária körútra egy MTK-meccsre? És mi arra, hogy kilátogasson egy német harmadosztályú meccsre? Nagytotálban – egy Urs Fischer-kitűzőt viselő nénit is megidézve – néztünk rá arra, hogy itthon egyáltalán reális elvárás-e történetileg és a jelenkori körülményeket is számba véve a tízezer körüli átlagnézőszám, és hogy ezt az átlagot közben miért tudja hozni a német harmadosztályból kilenc csapat is. Kulturális különbségek, individualizálódó társadalom, az eredmény orientált megközelítés hamissága és a futball közösségépítő ereje, na meg persze az érzelmek, a kapocs, ami miatt meccsekre járunk.
Miután Kerkez Milos hárommeccses eltiltást kapott a Wolves elleni meccsen elkövetett belépőjéért, és csak az utolsó fordulóban játszhat újra,
Kerkez erősségei mellett az adásból az is kiderül, hogy pont jó helyen van most Andoni Iraola keze alatt. A Bournemouth meccseit pedig nemcsak a válogatott balhátvédje, hanem a pofás focija miatt is érdemes figyelemmel követni.
Thiago Motta csodát csinál Bolognaban: a BL-szereplés szinte a zsákban, amit a tavalyi jó szezon ellenére senki nem várt a csapattól előzetesen. Ember-ember elleni játék, hibrid presszing, Lewis Ferguson, mint kulcsjátékos – hatalmas taktikai csata folyt a pályán az adás végén.
Pár szót ejtettünk a hétvégén a Scudettót (hogy hanyadikat, azt rátok bízzuk) elnyerő Interről is levezetésként. A milánóiak szerintünk jelenleg Európa top 5 legjobb csapata között vannak, még ha a BL-ben el is szalasztottak egy ziccert.