Az igazgató szerint a pénzügyi ismeretek hiánya és a marketing tartja életben ezt az illegális tevékenységet, és nemcsak a kispénzű befektetők akadnak horogra: volt olyan esetük,
A tőzsdén forgó, szabályozott körbe tartozó vállalkozások közt is akadnak tévelygők, esetükben a tőzsdei felfüggesztés, majd kizárás, illetve a rendőrségi feljelentés az erős eszköz a jegybank kezében. Barnóczki Péter állítja, ilyen esetekben – mint a lélegeztetőgép-üzleten kaszáló OTT-ONE és a SET Group – az MNB mindig időben lépett, sőt előfordult, hogy az indokoltnál hamarabb is, hogy megszűnjön a jogellenes állapot. Azt viszont az MNB nem tudja megítélni, hogy manipulatív ügyletek vagy a gazdasági környezet romlása vezetett ezekhez az ügyekhez – erre nem terjed ki a vizsgálatuk.
Szóba került egy korábbi adásunk is, melyben a bizalmi vagyonkezeléssel foglalkozó Primus Trust Zrt. alapító tulajdonosa, B. Szabó Gábor kifogásolta a céggel szembeni jegybanki intézkedéseket, köztük a 300 millió forintos büntetést. Barnóczki álláspontja szerint adott esetben akár a duplája is lehetett volna ez az összeg, azt is elmondja a műsorban, hogy miért, illetve miként látja az ügy hátterét az MNB.