A kormányzati intézkedések közül hibásnak tartja a rezsitámogatási rendszer fenntartását, mert az nem ösztönöz takarékosságra. A rászorultaknak jövedelempótló támogatást kellene adni, de az árak alakulását a piacra kellene bízni – ez lenne az egyik tanácsa Orbán Viktor számára, ha a jelenlegi kormányfő megkérdezné.
Orbánt nem tartja Putyin bábjának, de arra figyelmeztet, hogy a gazdasági érdekeken túl nem lenne szabad politikailag túlságosan közeledni a nagyhatalmakhoz. Az atomenergiát fontosnak tekinti, ebben „nem áll messze a véleményem az Orbán-kormánytól”. Az akkumulátorgyártásról szerinte felszínes vita alakult ki – „politikai hitvallás kérdése, hogy ki szereti, ki nem” –, miközben tény, hogy a következő 15–20 évben bizonyosan az elektromos technológia lesz a meghatározó az autóiparban.
A magyar gazdaságot egyszerre sújtó magas kamatokat és inflációt a jegybank és a kormány közös felelősségének tartja: az előbbi túl későn kezdett bele a kamatemelésekbe, az utóbbi politikai okokból elengedte a költségvetést a 2022-es választás előtt. „A mai monetáris politikát helyeslem, a jegybank észhez tért” – fogalmazott. Medgyessy Péter szerint – aki pénzügyminiszter volt a rendszerváltás előtt és a Horn-kormányban is – fontos a költségvetési kiadások további visszafogása, például indokolatlannak tartja a honvédelmi kiadások emelését, a NATO-kötelezettségre való hivatkozást.
Mindezzel együtt a következő országgyűlési választást eldöntöttnek látja. Nagyon közel van az időpontja, és szerinte Orbánnak nagyot kellene hibáznia, hogy ne válasszák meg újra. Könnyű dolga van, mert egy „tehetségtelen ellenzékkel” kell megküzdenie – fogalmaz podcastunkban. Abba sem érdemes kapaszkodni szerinte, hogy majd a külső körülmények – a válság, illetve Magyarország politikai elszigetelődése – hoznak változást, vélekedése szerint ezek nem fogják elhozni a kormányváltó hangulatot.