Ziccer

Nem Feröer és Lettország, hanem a holland-német kettős ellen zártuk az idei Nemzetek Ligája szereplésünket. A szeptemberi kudarcos kezdés után sikerült javítanunk, és a sorozatot végül úgy fejezte be a csapat, hogy taktikailag is tudott fejlődni. Varga Samuval, az Újpest FC vezető elemzőjével beszéltük ki a válogatott őszét.
Féltávhoz érkezett a Bajnokok Ligája alapszakasza, így már bátran mondhattunk ítéletet az új lebonyolításról. Olaszországban közben régen látott, kiélezett küzdelem zajlik a Scudettóért, ugyanis az első Napolit és a hatodik Juventust mindössze két pont választja el.
Mi a közös a Manchester Unitedben és az MTK-ban? Látszólag nem sok azon túl, hogy mindkét klubnál több-kevesebb sikerrel űzik a labdarúgásnak nevezett sportágat, de mind Manchesterben, mind a Hungária körúton mindennek a kiindulási alapja az, hogy mit akar a tulajdonos.
Az Arsenal-Liverpool meccset a helyszínről figyelve győződtünk meg Szoboszlai nélkülözhetetlenségéről, de nem hagytuk szó nélkül a Real Madrid és a Barcelona csörtéjét sem, ahol az egyik csapat nagyon magasan védekezett, a másik pedig leginkább sehogy, illetve beszéltünk a nehezen komolyanvehető Aranylabda-díjátadóról is. Mindezekben partnerünk volt Marosi Gergely, a 24 Extra szerzője.
Az angol közvélemény egy része nemzethalált vizionál Thomas Tuchel szövetségi kapitánnyá válása miatt, pedig az angol futballtradícióból pontosan a német kinevezése következik. Bár az a Kecskemét jelmondata, hogy sem magasság, sem mélység nem rettenti a lila-fehéreket, Szabó István felmentésével kiderült, hogy utóbbi mégis.
Egy olyan munkát kezdtünk el, aminek nem egy-két év múlva van vége, hanem hosszú távú, globális céljaink vannak – mondta Esterházy Mátyás, Szoboszlai Dominik menedzsere a Liverpool sztárjának brandépítéséről.
Szoboszlai Dominik szerint a hollandok elleni meccsen tettünk egy lépést a jó irányba. De valóban a tüskés kiscsapat mentalitása a jó irány?
A Bundesligában bombaformában védő Gulácsi Péter idén már nem szerepel a válogatottban, azt pedig még meglátja, mit hoz a jövő. A Ferencváros a második mérkőzését is elveszítette az Európa Liga főtábláján, majd kikapott a Pakstól is, azt firtattuk, ez csak az edző felelőssége, vagy a vezetésé is. Ez a két téma bérelte ki a Ziccer legfrissebb adását.
Problémák az újragondolt klubvilágbajnokság körül. Vincent Kompanyval hasít a Bayern München. A magyar labdarúgás egy felvevőpiac, ahol a játékosok annyit keresnek, hogy már nem feltétlen éri meg továbblépni külföldre. Ezekről beszélgetünk a Ziccerben.
Túlvagyunk az újraszabott BL első körén, ami remek kiindulási alapot biztosította arra, hogy a játékosok túlterheléséről, a meccsdömping hatásairól és a sportközvetítések jövőjéről elmélkedjünk. Beszélgetőtársunk ezen a héten Szaniszló Csaba, a Sport TV műsorvezetője, kommentátora volt, így természetesen nem mentünk el szó nélkül De Rossi kirúgása mellett sem.
Hornyák Zsolt, a Puskás Akadémia vezetőedzője egy nyilatkozatában úgy fogalmazott, hogy csapata célja ugyan a dobogó, ő azonban meg akarja nyerni a bajnokságot. Mekkora ennek a realitása?
Kijózanító pofonnal indult a Nemzetek Ligája, a magyar labdarúgó-válogatott ugyanis ötgólos vereséget szenvedett Németországban. Van jövője a Marco Rossi által megálmodott új taktikának? A temérdek elköltött pénz dacára miért nem gyarapodik tehetségekkel a magyar futball? Horváth Csenger volt ezúttal a Ziccer vendége.
Az európai kupasorozatok selejtezőinek rájátszásában szereplő három magyar csapat közül egy, a Ferencváros érte meg az őszt – sorozatban hatodszorra. A Barcelona egyelőre a pályán hasít, azonban a színfalak mögött pénzügyi nehézségekkel küszködik a klub. A hét meccsén a Liverpool lesimázta a Manchester Unitedet.
Angyalföldön, a Gera Zoltán dicstelen búcsúját kiváltó okok keresésével indítottuk az adást, majd átnyargaltunk a 97-szeres válogatott legenda legnagyobb sikereinek színhelyére, Angliába, hogy a Premier League rajtjáról értekezzünk. Az angol csapatokon keresztül aztán Franciaországba is eljutottunk a Ziccer legutóbbi adásában.
A 24.hu maratoni olimpiai közvetítéssorozatából érkező Aranyossy Áronnal kiegészülve Párizstól Miskolcig jutottunk: először elbúcsúztattuk pár szóban a párizsi játékokat és kalapunkat emeltük minden magyar olimpikon előtt, majd angliai kitérőt téve a dinasztiaépítő menedzserek eltűnésének okairól beszélgettünk, végül pedig a Szigetről Magyarországra visszatérve Szűcs Kornél Plymouthba igazolása kapcsán dicsértük a Kecskemétet és fogalmaztunk meg kérdéseket a diósgyőri klub vezetése és játékospolitikája kapcsán.
Ezúttal a magyar labdarúgás került terítékre, ugyanis a hazai bajnokságok újraindulása és a nemzetközi kupaszereplés bőven szolgáltatott kitárgyalni valót. Elvárás-e, hogy Fradin kívül másik magyar csapat is főtáblás legyen? Szakmai alapon megindokolható-e ZTE-Fehérvár-Újpest transzfervonaton utazók közlekedése? Mi értelme van egy olyan rendszernek, ami alapján egy 20 éves játékos öregnek számít?
Komolyan vehető-e az olimpiai futballtorna? Ki nyeri majd és kinek kellene nyerni szerintünk az Aranylabdát? Lehet-e rehabilitálni egy családon belüli erőszakot elkövető játékost? Mi folyik a Chelsea-nél? Ezúttal ezeket a kérdéseket jártuk körbe Kurdi Benedekkel, a Ziccer fantasy ligájának győztesével.
Az Eb-menetelésünk után, egy kis szusszanást követően visszatér a Ziccer – ezúttal Bocsák Bencével, szabadúszó újságíróval, a World Soccer és a Rise of the underdogs című könyv szerzőjével kiegészülve, akivel a Liverpool felkészülése mellett arról beszélgettünk, hogy mit kellene tenni ahhoz, hogy jól működjön a magyar futballpiac.
Eseménytelen első félidőt követően a másodikban mindössze egy perc után megszerezte a vezetést Spanyolország Nico Williams révén, és Cole Palmer ugyan még egyenlíteni tudott, azonban a 86. percben jött a csereként beálló Mikel Oyarzabal, aki megnyerte a spanyoloknak az Eb-döntőt. Spanyolország 2012 után újra Európa-bajnoknak vallhatja magát, míg Anglia sorozatban két Eb-döntőt veszített el.
Gareth Southgate meglepte Hollandiát, a tornán először futballozni is hajlandó angolok az első félidőben letolták a pályáról Ronald Koeman csapatát, de így is Ollie Watkins utolsó pillanatos góljára volt szükségük a döntőbe jutáshoz.
Az Európa-bajnokság első elődöntőjén a franciák régen várt akciógóljára két spanyol találat jött válaszul, Lamine Yamal az Eb-k történetének legfiatalabb gólszerzője lett, amit hamarosan megfejelhet egy Európa-bajnoki címmel, ugyanis Spanyolország lesz ott a fináléban. A spanyol-francia mérkőzés történéseit ezúttal Késedi Gáborral, a Vasas videóelemzőjével beszéljük ki.
Az angolok a némiképp javuló, de még mindig csúnya játékuk után tizenegyesekkel verték Svájcot, míg a hollandoknak elég volt a rendes játékidő ahhoz, hogy kiejtsék a törököket. Filozófiaóra a nagy válogatottak szellemiségéről és egy kis futballhalál vizionálás, mondván, ki fog szerelembe esni a játékkal, ha ezeket a meccseket látja?
Az Eb első két negyeddöntőin Spanyolország hosszabbítás után, a 119. percben szerzett góllal ejtette ki a házigazda németeket, Franciaország pedig tizenegyespárbajt követően búcsúztatta Portugáliát. Ezek az eredmények azt jelentik, hogy Toni Kroost, Cristiano Ronaldot és Pepét utoljára láttuk Európa-bajnokságon játszani. A mérkőzések tanulságait ezúttal Marosi Gergellyel, a Sport24 szerzőjével beszéltük ki.
Az utolsó negyeddöntős párosítás is kialakult, miután a hollandok eddigi legjobb játékukat nyújtva simán verték Romániát, a törökök pedig meglepetést okozva ejtették ki az intenzív játéka miatt ezen a tornán széles körű rajongást kiváltó Ausztriát. Ezúttal identitáskérdéseket jártunk körbe, több oldalról megközelítve a témát.
Olvasói sztorik