Tízből kilenc magyar borkedvelő a francia borokra szavaz
Nem az a kérdés, hogy lehet-e Magyarországon kiváló minőségű cabernet franc-t készíteni, mert lehet és készül is, hanem az, hogyan történhetett, hogy egy olyan országban, ahol több mint ezeréves kultúrája, hagyománya van a borkészítésnek, mégis egy francia kékszőlő fajta viszi a prímet.
Magyar bort csak a magyarok isznak
Jelenleg a magyar borász szinte kizárólag a magyar piacra termel, mert a magyar bor itthon keresett – legalább valahol –, külföldön ugyanis nagyon nehéz a helyzet. Nyilván vannak borászatok, amelyek adnak el külföldre is bort, mert kint komoly kapcsolatokkal rendelkeznek, de ők nagyon kevesen vannak.
A körítés legalább annyit számít, mint a minőség
A külcsín fontosabb, mint a belbecs. Egy közepes minőségű bort, ha jól kezelnek, jól marketingelnek, jó a palack, szép a címke, jó a sztori, akkor abszolút sikertörténetté lehet tenni.
Igazságot a félédes boroknak
A bor van értünk, nem mi vagyunk a borért. Miért ne mondjuk ki azt, amit gondolunk? Tudom, sok emberben van félelem attól, hogy a félédes borokat szereti, de úgy tudja, hogy a száraz bort tartják az igazinak. Emiatt nem meri megmondani, hogy ő félédest inna. Ez simán válhat kontraproduktívvá, elmehet a kedve attól, hogy bort fogyasszon, mert nem vallhatja be, hogy a félédest szereti. Nem igaz, hogy csak a száraz bor az igazi, ez egy sznob mondás, ami valahonnan a hetvenes évekből jött.