Egy friss felmérés szerint a világ klímaközgazdászai közül egyre többen vélik úgy, hogy a klímaváltozás ellen azonnali és drasztikus intézkedések kellenek, illetve az éghajlatváltozás növelni fogja a szegény és gazdag országok közti különbséget – számol be a Greenfo.hu. A New York-i Egyetem egyik intézete, az Institute for Policy Integrity a világ több országából összesen 738 szakembert kérdezett meg, akik szerint ha nem teszünk komoly lépéseket,
Derek Sylvan, az intézet stratégiai igazgatója kiemelte: „Az emberek azon viccelődnek, hogy a közgazdászok még egymással sem értenek egyet sok dologban, pedig mi úgy gondoljuk, hogy elég nagy egyetértés van közöttünk a klímavédelmi lépések közgazdasági fontosságáról”. A megkérdezettek háromnegyede határozottan egyetértett azzal, hogy azonnal drasztikus lépéseket kell tenni, míg a hasonló, 2015-benvégzett felmérés során csak a felük volt ezen a véleményen.
Arra a kérdésre, hogy szerintük a zéró károsanyag-kibocsátás 2050-re történő elérésének nem volna-e túl nagy a költsége, kétharmaduk azt válaszolta, hogy a költségeket felülmúlná az erre irányuló intézkedések gazdasági haszna. Utóbbiak ugyanis azzal is járnának, hogy megelőzünk természeti katasztrófákat, megóvjuk a tengerparti infrastruktúrát a vízszintemelkedéstől, és megvédjük az élelmiszer-ellátási láncokat.