Négyszáz ember már most “önként és dalolva” utazna a vörös bolygóra.
A Mars-küldetés kitalálói először is egy különc milliárdost keresnek, aki támogatná projektjüket, másodsorban azokat az embereket, akik vállalnák a Mars-utazást. Bővebben…
Száguldhat az első csillaghajó kétszáz év múlva. A 23. századra már elérhető lesz a csillagközi utazásokhoz szükséges technológia egy új számítás szerint. Bővebben…
Antianyagot rejtenek a zivatarok. “Csapdába ejtik”, és a világűrbe küldik a zivatarfelhők a világegyetem egyik legtitokzatosabb anyagát. Bővebben…
Titokzatos zöld foltot fedeztek fel az űrben. Az alakzat a galaxisok közötti térben található, ahol az eddigi ismeretek alapján nem feltételezték, hogy csillagok is születhetnek. Bővebben…
Kész a mesterséges “fekete lyuk”. Izraeli tudósok laboratóriumi körülmények között úgynevezett szonikus fekete lyukat készítettek, mely minden hangot elnyel. Bővebben…
Új típusú élet lehet az Antarktiszon? Az antarktiszi Vosztok-tó a furcsa és bizarr élőlények kincsesbányája lehet orosz biológusok szerint. A tó 14 millió éve, a miocén korszak óta érintetlen. Vize egy négy kilométer vastag jéglap alatt rejtőzik, amely alá még soha nem hatolt le fúró. Bővebben…
Emberekkel fűtenek a svédek. A stockholmi mérnökök rájöttek, hogyan tudják hasznosítani az emberek által leadott hőt a fűtésszámla csökkentése érdekében. Bővebben…
Megtalálták a világ legelső borozóját. Az őskori “borászat” nyomaira a legöregebb szoknya és a legősibb cipő lelőhelyén bukkantak. Bővebben…
Legyártották a legnagyobb mesterséges molekulát. Akkora akár egy vírus, szerkezeti képlete egy hatalmas fával írható le. Bővebben…
Szupervakcinát fejlesztenek a H1N1 segítségével. A H1N1 vírusával fejleszthetik ki a minden influenza ellen jó, univerzális védőoltást. Bővebben…
Többé nem kell félni a fogfúrástól. A fogfúrás rettegett zaja hallatán kitörő félelmet elhessegető eszközt fejlesztett ki állítása szerint egy brit tudós. Bővebben…
Létezik már lázmérő tükör is, mely fizikai érintkezés nélkül képes megállapítani a testhőmérsékletünket és riaszt is, ha baj van. Bővebben…
A legónak is lesz digitális változata. Az Intel 3D-felismerő technológiával virtuális játéktérrel bővítené a Lego-gyűjteményünket. Bővebben…
Fagypont alatt törékeny az iPhone. Egy norvég hölgy meglepve tapasztalta, hogy majdhogynem darabokban kellett elővegye okostelefonját. Bővebben…
Szupertartós az Eiffel-torony. Ha az emberiség nyomtalanul eltűnne, az Eiffel-torony akkor is évszázadokig állna a helyén. Bővebben…
A héten ünnepelte tizedik születésnapját a Wikipedia és az iTunes. Az emberiség legnagyobb enciklopédiája és a Apple digitális zenei és videóállományok lejátszására szolgáló médialejátszója. Bővebben itt és itt…