Föld/osztás

Hogyan hozza haza Magyar Péter az uniós pénzeket?

Haza tudja hozni időben a le nem hívott EU-s pénzeket a frissen megalakuló Magyar-kormány? Megjutalmazza az unió az olyan választói döntéseket, amelyek az EU irányába mutatnak? „Ha van szándék, van út is” – állítja Kerner Zsolt a Föld/osztás új részében, és el is mondja, hogy milyen forrásokért milyen feltételeket kell teljesíteni, milyen határidőkkel. A teljes adásban az is szóba kerül, hogy mennyire rugalmasak az úgynevezett mérföldkövek, és miért más a helyzet a lengyel példához képest, amikor Brüsszel úgy érezte, hogy „puszira adta oda” a Tusk-kormánynak a visszatartott uniós pénzeket. Pál Zsombor a többi között arra is rákérdez, mi lehet Orbán Balázs európai parlamenti „küldetésének” hátterében.

Brüsszelben kétféle vélemény forog a Tisza győzelme után: „De jó, hogy a progresszívek nyertek!” A másik pedig az, hogy „Megint egy Orbán”.

Mindketten félreértették, hogy micsoda Magyar Péter, és miért veszített a Fidesz.

– mondta Kerner Zsolt a Föld/osztás podcast legújabb adásában, amelyben a 24.hu külpolitikai újságírója Magyar szerdai brüsszeli látogatásának céljáról, az uniós pénzek hazahozatalának nehézségeiről és esélyeiről beszélgetett Pál Zsombor műsorvezetővel.

A szerdai út jelentőségét aláhúzza, hogy Magyar Péter nemcsak Ursula von der Leyennel, az Európai Bizottság elnökével, hanem António Costával, az Európai Tanács vezetőjével is egyeztetett.

Kapcsolódó
Brutális Európába lép be a Tisza-kormány
Súlyos feladatok állnak a Tisza-kormány előtt Brüsszelben. De változás vár Európára is, mely mostantól már nem foghatja a megoldások hiányát Orbán Viktorra.

Az adásban még a következő témákat érintették:

  • Donald Tusk és a lengyel példa
  • Másfél éves előkészület „nagykoalícióban”
  • Uniós pénzcsapok: blokkok, feltételek
  • Mérföldkövek rugalmassága
  • Versenyfutás az idővel
  • Magyar Péter brüsszeli múltja és fogadtatása az Európai Néppártban
  • Orbán Balázs kiküldése az EU-ba
  • Orbán Viktor páneurópai patrióta tervei

Az adás első részét itt hallgathatod meg (a teljes adás a 24 Extra Csúcs előfizetői számára érhető el belépés után):

A teljes cikket előfizetőink olvashatják el.
Már csatlakoztál hozzánk?
a folytatáshoz!
Legfrissebb epizódok
Háromharmad
Della
Első kézből
Ziccer
Buksó
Filéző
Reklámszünet
Zöldövezet
Nincs rá szó
Szintén zenész
Europoli
Ötkarikás szemek
Rendszerváltás30
Kilépők
Szerintem
Bárkiből valaki
Sorozatlövő
Határsértők
Nézd meg a legfrissebb cikkeinket a címlapon!
Olvasói sztorik