A köztársasági elnöki posztot 2000-ben elhagyó Göncz Árpád (1922-2015) élete utolsó tizenöt évének tanúja, a II. Vérhalom tér 7/B. 2022-ben került magántulajdonba: a szomszédos Pentelei Molnár utca 6. számú ingatlannal együtt, egy német tulajdonosi hátterű cég birtokába került.
A Magyar Nemzeti Vagyonkezelő Zrt. (MNV) árverésén összesen közel 1,2 milliárd forintért gazdát váltó területen a gazda nyilvánvalóan felújítással számolt: 2023 januárjában felmérette a tulajdonát, majd nyilvánvalóan megbízott egy építészirodát, hogy készítse el a szükséges terveket. Ennek részleteiről a közelmúltig semmit sem lehetett tudni – sőt, decemberben egy ingatlanhirdetésben új gazdát is kerestek a villának –, néhány napja azonban az egykori Stühmer-gyár átépítésén is dolgozó D55 Építész Iroda saját Facebook-oldalán mutatta be a várható átalakulást:
Az építésziroda hozzátette: a Kocsis Tivadar tervei szerint, 1936-1937-ben született neobarokk villaépület
helyi védelem alatt áll, mivel kevés, ennyire jó állapotban megőrzött villa maradt ránk ebből a korszakból.
A védelem oka valójában nem egészen ez volt, hiszen a II. kerületi Önkormányzat 2023. január 26-i ülésén azért döntött az ideiglenes helyi védvonal a házra való azonnali kiterjesztéséről, mert
A D55 az esetleges eladásról szóló decemberi cikkünkkel egybehangzóan kijelentette:
feltéve persze, ha a tulajdonos valóban ezt a tervcsomagot akarja majd használni.
Erre minden esély megvan, hiszen a rajzokat október 27-én benyújtották a Kormányhivatalhoz, ami november 27-én az építési engedély megadásáról döntött, ezt az álláspontját pedig december 18-án véglegesítette, így nincs semmi akadálya annak, hogy a munkák akár holnap megindulhassanak.
Az engedélyezési tervek egy része publikusan érthető: ezekből egyértelműen látható, hogy a nyolc autót elnyelő mélygarázzsal számoló építészek megőrizték az eredeti tetőformát, azt azonban