Összesen mintegy 480 milliárd forintnak megfelelő kábítószer piacra kerülését akadályozta meg a Készenléti Rendőrség Nemzeti Nyomozó Iroda és a Nemzeti Adó- és Vámhivatal. Első körben 13 tonna prekurzor lefoglalása történt meg a soproni vámudvarban még áprilisban, majd két budapesti raktárban még 19 tonna hasonló vegyi anyagot találtak a nyomozók. A felderítés szálai nemzetközi irányba mutatnak.
A Készenléti Rendőrség Nemzeti Nyomozó Iroda közleménye szerint a soproni vámudvarban egy konténerszállítmány átvizsgálásakor találták meg a kábítószergyanús anyagokat. A NAV Szakértői Intézete megállapította, hogy az ellenőrzött anyag MDMA-prekurzor, vagyis extasy előállítására alkalmas, és összesen 13 tonna súlyú.
A jelzést követően a Nemzeti Nyomozó Iroda Szervezett Bűnözés Elleni Főosztály Kábítószer Bűnözés Elleni Osztály nyomozói vették át az intézkedést, és azonnal az illegális anyag hazánkba kerülésének nyomába indultak. A gyors intézkedéseknek köszönhetően a jelzést követő pár napon belül eljutottak még két kőbányai raktárhoz. Egyik az Árpa utcában, a másik a Száva utcában volt.
A legális és az illegális termékek elrendezése is ugyanazon szisztéma szerint történt. A hivatalos, bejelentett áru műtrágya alapanyag volt, vagyis magnézium. Ebből mindössze néhány raklap volt a konténer, a raktárak bejáratánál, míg az illegális vegyi anyaggal teli dobozok jóval hátrébb.
A két budapesti raktárból összesen 19 tonna ilyen anyagot foglaltak le a rendőrök. A felderítő munkák során több hazai és külföldi fuvarozócéget ellenőriztek, tucatnyi sofőrt kihallgattak, számtalan fuvarlevelet és úti okmányt vizsgáltak meg. Tekintve, hogy a szálak egyértelműen külföldre mutattak, így több külföldi társhatósággal is felvették a kapcsolatot.
Az információk alapján egyértelmű, hogy a szállítmányok mögött egy nemzetközi bűnhálózat áll, a tagok azonosítása még jelenleg is zajlik. A lefoglalt, összesen 32 tonna prekurzor elkobzását és megsemmisítését a KR NNI kezdeményezte a nyomozást felügyelő Győr-Moson-Sopron Vármegyei Főügyészségnél.
A lefoglalással összesen mintegy 480 milliárd forintnak megfelelő értékű kábítószer piacra kerülését sikerült megakadályozni.