Nemrég szélesebb körben is borult a bili, hogy a digitális asszisztenseket is forgalmazó nagyvállalatok dolgozói átnézik a véletlenül felvett felvételeket, hogy statisztikákat készíthessenek róluk, és értékeljék a szolgáltatások munkáját. A probléma azonban az, hogy a felvételeken általában olyan beszélgetések és események vannak, amikről a dolgozóknak nem biztos, hogy tudomást kellene szerezniük – a Google ellen az Európai Unió vizsgálódik is ebben az ügyben.
Az óriásvállalat most úgy döntött, szigorít azoknak a felvételeknek a felhasználásán, amelyek emberi kezekbe is kerülhetnek, és felajánlja a Google Asszisztens felhasználóinak, hogy részt akarnak-e venni ebben az adott programban – írja a The Verge. Ha azt jelölik, hogy nem, akkor a véletlenül felvett hangrészleteket nem használhatják fel olyan célra, amely során emberek is hallhatják.
Ezen kívül sokkal inkább finomhangolja a “Hey Google” hívószó felismerését is, ami azt jelenti, hogy – reményeik szerint – sokkal ritkább lesz a véletlen, nem szándékos felvétel. Ezen kívül rövidebb ideig fogja tárolni a beszélgetéseket, és
A változtatások azután érkeznek, hogy több nagyvállalat digitális asszisztense által felvett hanganyagokkal kapcsolatban robbantak ki botrányok – nem volt tiszta például, hogy meddig és hogyan tárolják őket, és az sem, hogy kik férhetnek hozzá. Az Apple esetében például egy dolgozó kitálalt: gyakori, hogy felvételre kerül, ahogy a Siri-eszköz tulajdonosai szexelnek, vagy amikor drogügyleteket bonyolítanak le a Siri “füle hallatára”. De előfordulhat, hogy szigorúan titkos üzleti titkokba is belehallanak, vagy nagyon személyes egészségügyi problémákról szereznek tudomást.