Élő Sport

Kikapott Norvégiától a férfi kéziválogatott, vasárnapra maradt az olimpiai szereplés kiharcolása

Bodnár Boglárka / MTI
Lékai Máté és Petter Överby
Bodnár Boglárka / MTI
Lékai Máté és Petter Överby
A magyar férfi kézilabda-válogatott 29-25-re kikapott Norvégiától az olimpiai selejtező tatabányai csoportjának második fordulójában, és csak akkor szerezhet kvótát, ha vasárnap legyőzi Portugáliát.  

A csapat annak tudatában kezdte a találkozót, hogy győzelem esetén sem biztos még az olimpiai kvótája, de vereséggel is marad esélye vasárnap kiharcolni a kijutást.

Támadásban és védekezésben is remek teljesítménnyel kezdtek a skandinávok, ráadásul Torbjörn Bergerud bravúrosan védett. A telt ház előtt, remek hangulatban játszó magyarok hiába próbálkoztak sok mindennel, 7-3-as hátrányban a 11. percben Chema Rodríguez szövetségi kapitány időt kért és több poszton cserélt.

A meccs negyedénél lezárult az a tendencia, hogy minden magyar találatra kettővel válaszolt az ellenfél. A hazaiak felvették a norvégok tempóját és a találkozó ritmusát, de mínusz háromnál megtorpant a felzárkózásuk, mert két büntetőt is elrontottak.

Rodríguez Pedro becserélése után nyitott védekezéssel próbálkoztak a magyarok, majd az ellenfél is ehhez a taktikai elemhez nyúlt. Bartucz László bravúros védéseit a hibázó támadójátékosok nem tudták gólokkal kihasználni, és bár több mint hét percig nem kapott gólt a válogatott, a szünetben 16-13-os hátrányban volt, írta tudósításában az MTI.

Az első félidő utolsó hét percéhez képest meglepően nagy fölényben kezdte a második felvonást Norvégia, amely 5-1-es sorozatot produkált, és mint később kiderült, ezzel eldöntötte a meccset. Ekkor felrémlett a két együttes tavalyi, stockholmi világbajnoki mérkőzése, amelyet 16-13-as első félidő után nyolc góllal nyertek a skandinávok. A védekezésük ezúttal is szinte megoldhatatlan feladat elé állította a magyarokat, bár egy 4-0-s szériával sikerült felzárkózni 22-19-re.

A meccs háromnegyedénél az ellenfél legnagyobb sztárja, Sander Sagosen a harmadik kiállítása miatt végleg kivált a játékból.

A hajrában azért küzdhettek a hazaiak, hogy ne kapjanak ki három gólnál többel, és így vasárnap a portugálok ellen a döntetlen is elég legyen számukra a kvótához, de nem jártak sikerrel, vagyis az utolsó meccset mindenképpen meg kell nyerniük.

Mikler Rolandnak nem volt védése, Bartucz László 12 védéssel zárt és megválasztották a mezőny legjobbjának. A túloldalon Tobias Gröndahl nyolc, Alexander Blonz hét találattal, Torbjörn Bergerud kilenc, Kristian Saveras három védéssel járult hozzá a sikerhez, amellyel csapatuk olimpiai kvótát szerzett.

Kézilabda, olimpiai selejtező, férfiak, 3. csoport, 2. forduló

Magyarország – Norvégia 25-29 (13-16)
Tatabánya
v.: Nacsevszki, Nikolov (észak-macedónok)

 

Portugália-Tunézia 37-29 (18-12)

 

Az állás:
1. Norvégia 4 pont (már továbbjutott)
2. Portugália 2 (66-61)
3. Magyarország 2 (58-53)
4. Tunézia 0

 

A csoport első két helyezettje jut ki a nyári, párizsi olimpiára.

 

Kapcsolódó
Irány Párizs! – mindenkit sokkolt a horvátok új kézikapitánya
Dagur Sigurdsson két mérkőzés alatt bebizonyította, tökéletes választás volt.

Chema szerint Norvégia a favorit

Chema Rodríguez, a magyar válogatott szövetségi kapitánya a selejtező előtt Norvégiát tartott a torna favoritjának.

„Minden játékosuk rendkívül jó klubcsapatban szerepel hétről-hétre, tapasztaltak, tehetségesek, nagyon erős az első soruk, nehéz ellenük védekezni és támadni is. Az Európa-bajnokságuk gyengébben sikerült, de az utóbbi években többnyire csak a balszerencse akadályozta meg őket abban, hogy éremért játsszanak a nagy tornákon” – idézte a szövetség hivatalos honlapja a szakembert.

Ez történt eddig

Csütörtökön győzelemmel kezdte meg szereplését a magyar férfi kézilabda-válogatott a tatabányai olimpiai selejtezőn, akkor Tunézia ellen 17-10-es félidő után 33-24-re nyert. A szombati ellenfél Norvégia, amely ugyancsak sikerrel nyitott, és Portugáliát 32-29-re verte.

Szombaton aztán a két vesztes csatájából Portugália jött ki győztesen, miután 37-29-re megverte Tunéziát.

Olvasói sztorik