Sport

Az előző két év döntőse nem nevezett az új BL-idényre

Az idén és tavaly is ezüstérmes Vardar Szkopje nem nevezett a női kézilabda Bajnokok Ligája új idényére.

A macedón együttes a négyes döntős lebonyolítás 2014-es bevezetése óta mindig eljutott a budapesti tornára, amelyet háromszor a harmadik, a legutóbbi két alkalommal pedig a második helyen zárt. Tavaly és idén is a Győri Audi ETO KC-tól kapott ki hosszabbításban.

Bajnokok Ligája-győztes a Győri Audi ETO
Drámai meccsen, hosszabbítás után a Győri Audi ETO KC 27-26-ra verte a macedón Vardar Szkopjét a budapesti Papp László Sportarénában.

A Vardar kerete a szezon végén anyagi okok miatt szétszéledt, ezért nem vállalta az indulást, és más macedón klub sem jelezte részvételi szándékát a BL-ben.

A nők mezőnyében 26 csapat jelentkezett, az európai szövetség (EHF) rangsora alapján a magyarok közül bajnok Győr és a második helyezett Ferencváros is főtáblás lesz.

Az EHF honlapjának csütörtöki beszámolója szerint a férfiaknál 34 nevezés érkezett, a magyar bajnok MOL-Pick Szeged biztosan csoportkörös lesz, a második Telekom Veszprém pedig szabadkártyára vár.

17 év után először nem lesz BL-főtáblás a Veszprém kézicsapata
A nagy kérdés az, a mostani szezon után mi lesz Ljubomir Vranjes edzővel.

Szintén nem került automatikusan a főtáblára az idei döntő két résztvevője, a győztes Montpellier HB és a vesztes HBC Nantes,

mivel a francia bajnokságot ezúttal is a Paris Saint-Germain nyerte.

A résztvevők listáját az EHF végrehajtó bizottságának glasgow-i ülésén, június 18-án véglegesítik, a selejtező sorsolására június 27-én kerül sor Bécsben, a csoportkör beosztását pedig két nappal később készítik el, szintén az osztrák fővárosban.

A nőknél a Győr idén megvédte címét a BL-ben, a Ferencváros a negyeddöntőig jutott, a férfiaknál a Veszprém és a Szeged is a rájátszás első fordulójában, a nyolcaddöntőben búcsúzott.

A nyitóképen Barbara Lazovic, a Vardar játékosa szomorkodik a Győr ellen elvesztett BL-döntő után. Fotó: Illyés Tibor / MTI

Ajánlott videó

Olvasói sztorik