Vladislav Capik, Temerin polgármestere is azt mondta a lapnak: úgy tudja, hogy két támadót már kézre kerített a rendőrség.
Vasárnap hajnalban Temerinben ismét bántalmaztak két magyar fiatalt. A fiatalok egy szórakozóhelyről hazafelé tartva magyarul beszélgettek, amikor elhaladt mellettük egy hat ismeretlen személyből álló csoport, amelynek tagjai – a sértettek elmondása szerint – hirtelen visszafordultak és rájuk támadtak. Az egyik magyar fiatalembert üvegpalackkal fejbe vágták, míg a másikat földre teperték és összerugdosták.
A támadók a fiúk bántalmazása közben “a magyar anyjukat szidalmazták szerb nyelven” – írja a hírportál. A két áldozat közül az egyik súlyosabb sérüléseket szenvedett. Ötven méterre a verés helyszínétől a huligánok újra magyarokra támadtak. Egy újabb magyar fiatal sérült meg, orrtörést szenvedett, két társa pedig könnyebb sérülésekkel megúszta a verést.
Pásztor István, a Vajdasági Magyar Szövetség (VMSZ) és a tartományi parlament elnöke elítélte az újabb temerini incidenst. Mivel a média szerint etnikai indíttatású incidensről van szó, Pásztor felkérte az illetékes szerveket, hogy alapos vizsgálatot folytassanak, és mihamarabb derítsenek fényt a verekedés körülményeire, a támadókat pedig állítsák bíróság elé.
Vladislav Capikot szerint az önkormányzat még nem kapott a rendőrségtől hivatalos közleményt az incidensről.
A polgármester keddre összehívta a város biztonsági tanácsát, amelyen ott lesznek a rendőrség képviselői is. Capik reményét fejezte ki, hogy nem nemzeti alapon történt a támadás, habár – tette hozzá – az eddigi információk azt mutatják, hogy ebben az esetben sajnos erről van szó.
Temerinben az elmúlt években gyakoriak voltak a helyi magyar kisebbség elleni támadások. A Magyar Szó azt írja kedden, hogy egy nappal az incidens előtt Halál a magyarokra! felirat jelent meg egy temerini utca sarkán.
Két hónappal ezelőtt szabadult a temerini fiúk néven ismertté vált öt vajdasági magyar férfi közül kettő. Azért ítélték el őket, mert 2004-ben megvertek egy szerb férfit. A szigorú ítélet felháborodást okozott a délvidéki magyarok körében. Magyarországi és külföldi magyar politikusok, közjogi méltóságok, európai parlamenti képviselők, jogvédő szervezetek többször is felszólaltak az érdekükben, sikertelenül.