Barcelona's Argentinian forward Lionel Messi (C) reacts to missing a goal opportunity during the UEFA Champions League quarter-final second leg football match FC Barcelona vs Juventus at the Camp Nou stadium in Barcelona on April 19, 2017. / AFP PHOTO / PAU BARRENA
Élő Foci

BL: az újabb csoda nem jött össze a Barcának, kiestek Messiék

Menyhei Csaba

Frissítve: 2017. 04. 19. 22:522017. 04. 19. 20:35

A szerdai BL-játéknap legnagyobb kérdése volt, képes lesz-e ledolgozni háromgólos hátrányát az FC Barcelona a Juventus ellen. Egy körrel korábban csodát tudtak tenni a katalánok, most viszont igazán esélyük sem volt.

A torinói együttes végig kontrollálta a mérkőzést, Buffon kapuja elvétve forgott veszélyben a 90 perc alatt. A vendégek jól lezárták a területeket, masszívan védekeztek. A hazaiakról sokat elmond, hogy az első félidőben mindössze egyszer találták el a kaput.

A második félidőben valamelyest veszélyesebb a Enrique-legénység, de egy nagyobb Buffon-védést leszámítva alig volt veszély a vendégek kapuja előtt. A Zebrák is betalálhattak volna, ha a kontrákat pontosabban fejezik be.

Végül a gól egyik oldalon sem jött össze, így a Juventus megőrizte háromgólos előnyét. A Barca az utóbbi négy kiírásban már harmadszor esett ki a negyeddöntőben.

A másik szerdai meccsen a Monaco hazai pályán is megverte a Dortmundot.

A pénteki sorsolást a Real Madrid, az Atlético Madrid, a Juventus és az AS Monaco várhatja izgatottan.

Fogadj a szezon legjobb meccseire a Tippmixpron!

Eredmény – Bajnokok Ligája, negyeddöntő, visszavágó

FC Barcelona – Juventus 0-0
Barcelona, Camp Nou. Játékvezető: Björn Kuipers (holland)

Barcelona: Ter Stegen – Sergi Roberto (Mascherano 78.), Piqué, Umtiti, Alba – Busquets, Rakitic (Alcácer 58.), Iniesta – Messi, Neymar, Luis Suárez
Juventus: Buffon – Dani Alves, Bonucci, Chiellini, Alex Sandro – Khedira, Pjanic – Cuadrado (Lemina 83.), Dybala (Barzagli 75.), Mandzukic – Higuaín (Asamoah 88.)

Sárga lap: Iniesta (41.), Neymar (44.) ill. Chiellini (57.), Khedira (64.)

Összesítésben 3-0 a Juventus javára.

AS Monaco – Borussia Dortmund 3-1 (2-0)
Monaco, II. Lajos Stadion. Játékvezető: Damir Skomina (szlovén)

Monaco: Subasic – A. Touré, Glik, Jemerson, Mendy – B. Silva (Raggi 90.), Moutinho, Bakayoko, Lemar – Mbappé (Germain 81.), Falcao (Dirar 67.)
Dortmund: Bürki – Piszczek, Papasztathopulosz, Ginter, Guerreiro (Pulisic 72.) – Weigl – Durm (Dembelé 27.), Kagava, Sahin (Schmelzer 46.), Reus – Aubameyang

Gólszerző: Mbappé (3.), Falcao (17.), Germain (81.) ill. Reus (48.)

Összesítésben 6-3 az AS Monaco javára.

Hírfolyam 0 új
22:37

Vége!

Kiesett Barca, kettős győzelemmel ment tovább a Monaco.

66'

Megint Messi

A szöglet után Buffon kiejtette, de a visszaemelt labdát fölérúgta Messi.

63'

Kapufa!

Pjanic lőtt a tizenhatos előtéréből, a labda egy védőn megpattanva a felső lécen csattant. Még Ter Stegen is hozzáért.

48'

Gyors dortmundi gól

A 48. percben Marco Reus varrta fel a bal felsőbe (2-1). Még kettő kell a vendégeknek a hosszabbításhoz.

30

Nyom a Barca, de gól nincs

Fölényben játszik a katalán együttes, de Messi lövését leszámítva igazán nagy helyzetet eddig nem tudott kialakítani.