Több százmillió dollárt kér az amerikai kormánytól a Pentagon, hogy űrfegyvereket fejleszthessen – írja a Defense One. Az újítások ijesztő részei lennének a jelenlegi rakétavédelmi rendszernek, gyakorlatilag a világűrből irányított, koncentrált lézersugárról lenne szó, amivel már
A projekt már komolyan nekiállna a világűr militarizálásának, és a következő lépés lehetne Donald Trump űrhaderejének kifejlesztése után. Az elmúlt néhány évben a Defense One szerint érkeztek űrlézer-tervek a Pentagonhoz, de mind óriási volt, és nem is túl praktikus – ezért lesz szüksége a Védelmi Minisztériumnak a támogatásra, mert a tervek szerint 2023-ban már prototípust akarnak tesztelni.
A Pentagon abban reménykedik, hogy a technológia már olyan fejlett, hogy nem kell három szobányi berendezésre gondolni, ha az űrlézer kerül szóba, hanem le tudják csökkenteni a méretet akkorára, hogy egy hagyományos hordozórakétával Föld körüli pályára lehessen állítani.
A tervek részecskenyalábokra és űrlézerekre szólnak, amelyeket elsősorban a Földről indított rakéták megsemmisítésére használnának egy esetleges vészhelyzetben. A jelentésben Kínát, Észak-Koreát, Oroszországot és Iránt nevezik meg potenciális támadó félnek. Egyelőre két kutatás folyik: az egyik arra próbál rájönni, hogy a ma már létező műholdakra lehet-e olyan lézert szerelni, amely képes a rakéták megfékezésére, a másik pedig az úgynevezett semleges részecskenyalábokat kutatja, ezek szubatomikus részecskékkel lőnének a célpontra fénysebesség közeli gyorsasággal.
Ha a 2023-as határidőt sikerül tartani, akkor az amerikaiaknak lehet először világűrbeli fegyverük, ami ijesztő lépés a kozmosz militarizálása felé.