Nincs is egyszerűbb a saját kezed szépítésére, mint egy igényes géllakk díszítés a körmödön. Egy kis strassz, egy trendi szép színű lakk ugyanolyan lendületet ad az önbizalomnak, mint egy csinos ruha, vagy egy divatos hajviselet.
Eltérően azoktól a dolgoktól, amik csak egy napig tartanak, a szilárd gél manikűr akár négy hétig is megmaradhat, ha pontosan betartjuk az elkészítés szabályait.
Valószínűleg most feltetted magadban a kérdést: „Hogyan?”
Nos, a gyorsan száradó formulának köszönhetően a felkenés folyamata gyorsabb, mint a szokásos körömlakknál, és négyszer hosszabb ideig tart. Ez azt jelenti, hogy hetekig élvezheted a gyönyörű körmödet. Mielőtt azonban bele vágnál, megosztunk veled néhány tippet és trükköt a géllakkozásról.
Pontosan mi is az a géllakk?
A gélmanikűr olyan szolgáltatás, mely gélalapú lakkot igényel és UV vagy LED fényre van szüksége a lakk kikeményedéséhez és a körmökhöz rögzítéséhez.
Előnye, hogy habár ugyan úgy néz ki, mint egy hagyományos manikűr, mégis tovább tart, és bárkinek jól áll, mindegy, hogy rövid vagy hosszú körömről van szó.
Mi a különbség a géllakk és az akril között?
A gél és az akril teljesen különböznek. Az akril körmök oldószerbe merített porral készülnek. Ezeket főleg a köröm meghosszabbítására, vagy erősebb felső réteg biztosítására használják a természetes köröm felett.
Az akril körmök olykor színesek, de általában természetes tónusúak. A gélek viszont körömlakk-árnyalatúak és UV vagy LED lámpa alatt szilárdulnak.
Mennyi ideig tart a géllakk?
Előnye, hogy hosszabb ideig tart, mint egy normál körömlakk, ez függ attól is, hogy megfelelően ápoljuk-e.
Károsítja-e a géllakk a körmeinket?
Amennyiben szakszerűen készítették el, akkor természetesen nem, ennek ellenére káros lehet, ha a köröm nincs megfelelően előkészítve, illetve eltávolítva. Az eltávolítás lehet a legkárosabb a körmünkre nézve, ezért ha úgy érzed, otthon nem tudod biztonságosan eltávolítani, akkor szalonban, megfelelő szakemberrel végeztesd el.
Sokan attól tartanak, hogy a géllakktól a köröm nem lélegzik, ám ez csak „babona”.
Hogyan lehet biztonságosan otthon eltávolítani a géllakkot?
Amennyiben szalonba nem tudsz menni, akkor otthon is megoldható, de legyél nagyon óvatos.
A következőképen tudsz eljárni:
1.Vegyél egy üveg acetonos körömlakklemosót
2. A fedőréteget picit csiszold meg reszelővel
3. Áztasd a körmöket acetonba körülbelül 3 percig oly módon, hogy acetonos vattát teszel rá és alufóliába tekered.
4. Finoman kapard meg a zselés anyagot narancsfa pálca vagy fém bőrfeltoló segítségével
5. Miután az összes eltávolításra került, óvatosan reszeld meg a körmöket
6. Nedvesítsed meg kutikulaolajjal, valamint kéz- és körömápolókrémmel.
Az UV-fény veszélyes?
Szerencsére óriási fejlesztések történtek a körömiparban, így a legtöbb szalon márka és szalon átállt már a LED lámpákra, amelyeknek nincs az UV-sugaraknak a bőrre gyakorolt mellékhatása.
Működnek-e az otthoni géllakk készletek?
Megfelelő használat, tehát előkészítés és felvitel mellett igen. Érdemes követni az utasításokat a legutolsó részletekig és határozott kézzel dolgozni, hogy a lehető legszebb eredményt kapjuk.