A kis Frieda világviszonylatban is a “korrekorderek” legszűkebb köréhez tarozik.
A november 7-én 460 gramm súllyal született kislányt 3,5 kilogrammos súllyal engedték haza húsvétra a fuldai gyermekklinikáról; az orvosok szerint semmi nem utal arra, hogy ne válna belőle egészséges felnőtt.
Vele egyidőben valamivel nagyobb súllyal – 469 grammal – született fiú ikertestvére, Kilian a születés után hat héttel az orvosok minden erőfeszítése mellett meghalt szív- és bélproblémákban.
A kis Frieda életben maradását a német neonatológusok orvosi csodának nevezték, mert a terhesség 22. hete előtt született kisbabákat nem tartják életképesnek. Mindenesetre az ő élete is többször cérnaszálon függött.
A német orvosok ismeretei szerint Európában Frieda a legfiatalabb újszülött, aki életben maradt. A kanadai Ottawában 1987-ben ugyancsak egy 21 hét és 5 nap terhesség után született kisfiú életét sikerült megmenteni. Legutóbb az Egyesült Államokban történt hasonlóan korai szülés: a kis Amillia Sonja Taylor 2006-ban a terhesség 21. hetében és 6. napján jött végre, és maradt életben. Japánban is tudni egy életben maradt kisfiúról, aki a terhesség 21. hetében született.
A németországi Dortmundban nemrégiben egy mindössze 280 gramm súllyal született kisbaba életét sikerült megmenteni, bár ő a terhesség 24. hetében jött világra.
Magyarország legkisebb életben maradt koraszülöttje, a kis Szebasztián, aki 380 grammal született, a terhesség 23. hetében jött világra; a kisfiút ez év februárjában engedték haza öthónaposan, 2200 grammal a Semmelweis Egyetem I. számú Szülészeti és Nőgyógyászati Klinikájáról.