Hihetetlen United-fordítás Torinóban, gálázott a Real, de Kassai hibájáról fog beszélni mindenki

Futó Csaba
Futó Csaba

újságíró. 2018. 11. 07. 22:51

A 4. forduló szerdai slágermeccse egyértelműen a Juventus – Manchester United összecsapás volt a Bajnokok Ligájában, még akkor is, ha a két csapat előző mérkőzésén osztálykülönbség volt a felek között. Most is az történt, amit a torinóiak akartak, volt egy kapufájuk és egy keresztlécük, mire a 65. percben Cristiano Ronaldo megszerezte a vezető gólt: Bonucci felívelt labdáját lőtte kapásból a manchesteri kapuba.

Cristiano Ronaldo gólja:

Ezután már csak annyi volt a kérdés, mekkora lesz a különbség, ám sorra maradtak ki a hazai helyezek. A meccs hajrájában kezdett el életjeleket mutatni a United, amely előbb a csereként beállt Mata szabadrúgásával egyenlített a 86. percben, majd egy újabb szabadrúgás után esett öngóllal (Bonucciról pattant a labda a kapuba) a győzelmet is megszerezte.

Ez volt a BL-szezon eddigi legmeglepőbb fordítása, a Juve gyakorlatilag agyonnyerte ezt a mérkőzést, mégis kikapott.

Mata egyenlített:

És ezzel lett meg a United győzelme:

A másik manchesteri csapat, a City meccsén történt a legnagyobb visszhangot kiváltó jelenet: Kassai Viktor, a mérkőzés magyar játékvezetője röhejes esésre adott tizenegyest, Raheem Sterling a földbe rúgott, nem bántotta senki.  Az angoloknak semmi szükségük nem volt erre, tükörsimán nyertek (volt később is egy tizenegyesük, az jogosnak tűnt), 6-0 lett a vége. Gabriel Jesus triplázott.

Kassai Viktor hibája:

Nem indult fényesen a szezon a Real Madridnál, a Viktoria Plzen pedig elég rosszkor, ebben az átmeneti időszakban találkozott a címvédővel: az első meccsen, még Julen Lopetegui irányítása alatt a Real csak 2-1-re nyert hazai pályán, most, a csehországi visszavágón viszont kiszakadt a madridi gólzsák és 5-0-ra győzött a Real. Karim Benzemának két gólja mellett egy gólpassza is volt.

A Bayern München az AEK Athént verte, míg a Szalai Ádámot a 67. percben becserélő Hoffenheim az utolsó pillanatokban mentett pontot Lyonban. A németek majdnem egy teljes félidőt emberhátrányban játszottak.

Ezzel a góllal mentett pontot a Hoffenheim a 92. percben:

Eredmények – Bajnokok Ligája, 4. forduló

E csoport:

Benfica (portugál)-Ajax Amsterdam (holland) 1-1 (1-0)
gól: Jonas (29.), illetve Tadic (61.)

Bayern München (német)-AEK Athén (görög) 2-0 (1-0)
gól: Lewandowski (31., 71., az elsőt 11-esből)

A csoport állása: 1. Bayern München 10 pont, 2. Ajax Amsterdam 8, 3. Benfica 4, 4. AEK Athén 0

F csoport:

Manchester City (angol)-Sahtar Donyeck (ukrán) 6-0 (2-0)
gól: Silva (13.), Gabriel Jesus (25., 72., 92., az első kettőt 11-esből), Sterling (49.), Mahrez (84.)

Olympique Lyon (francia)-Hoffenheim (német) 2-2 (2-0)
gól: Fekir (20.), Ndombele (28.), illetve Kramaric (65.), Kaderábek (92.)

A csoport állása: 1. Manchester City 9 pont, 2. Olympique Lyon 6, 3. Hoffenheim 3, 4. Sahtar Donyeck 2

G csoport:

Plzen (cseh)-Real Madrid (spanyol) 0-5 (0-4)
gól: Benzema (21., 37.), Casemiro (23.), Bale (40.), Kroos (67.)

CSZKA Moszkva (orosz)-AS Roma (olasz) 1-2 (0-1)
gól: Sigurdsson (51.), illetve Manolasz (4.), Pellegrini (59.)
kiállítva: Magnússon (56., CSZKA Moszkva)

A csoport állása: 1. Real Madrid 9 pont (10-2), 2. AS Roma 9 (10-4), 3. CSZKA Moszkva 4, 4. Plzen 1