with Spain's defender Sergio Ramos (L) argues with Polish referee Szymon Marciniak during the UEFA Nations League football match between Spain and England on October 15, 2018 at the Benito Villamarin stadium in Sevilla. (Photo by JORGE GUERRERO / AFP)

Sergio Ramos megint piszok sportszerűtlen volt

2018. 10. 16. 08:43

A Nemzetek Ligája hétfő esti csúcsrangadóján Anglia 31 év után verte Spanyolországot, méghozzá úgy, hogy a sevillai mérkőzés félidejére gyakorlatilag feltörölte a padlót a házigazdával 3-0).

A spanyolok még soha nem kaptak három gólt az első félidőben hazai pályán. A második félidőre feltámadtak a hazaiak, Raheem Sterling duplájára és Marcus Rashford góljára Paco Alcácer és a hosszabbítás, hosszabbításában Sergio Ramos válaszolt, de a végeredmény ettől még csúfos (3-2).

Ami még csúfosabb, Sergio Ramos ismét nem csak játékával, góljával, hanem újabb, immár sokadik oltári sportszerűtlenségével is felhívta magára a figyelmet, amikor szándékosan megtaposta – vagy megbüntette – a duplát jegyző Stirlinget.

Szymon Marciniak játékvezető ellenben ezért nem büntette meg Ramost, aki azért később, a 65. percben begyűjtött egy sárgát, de egy szót nem szólhatott volna, ha ekkor már a zuhanyzóban csücsül.

Mohamed Salah és a kapus Karius BL-döntőben történő „kivégzése” óta Ramos egyébként is nemkívánatos személy Angliában. Ezt a szurkolók a két válogatott előző Nemzetek Ligája meccsén (Anglia-Spanyolország 1-2) egyértelműen éreztették is vele. A szeptemberi találkozón a vendégcsapat kapitányát minden labdaérintésnél szidalmazta, kifütyülte a közönség ezzel is emlékeztetve a futballistát a májusi BL-döntőn elkövetett „bűncselekményeire”. Vajon mit kap eztán, ha angol földre lép?

Nemzetek Ligája, eredmények:

A-DIVÍZIÓ, 4. CSOPORT
Spanyolország–Anglia 2–3
Gól: Paco Alcácer 58., S. Ramos 98., ill. Sterling 16., 38., Rashford 30.
A csoport állása: 1. Spanyolország 6 pont/3 mérkőzés, 2. Anglia 4/3, 3. Horvátország 1/2