Sport

Tüntettek a kézilabdázók, elnöki posztért harcol a korábbi sportriporter csapata a polgármester és a vállalkozó társaságával

Szerdán tüntetéssel kezdődött a Mosonmagyaróvár-Debrecen (29-31) női kézilabda bajnoki mérkőzés. De a játékosok mi, vagy ki mellett álltak ki? Mi a gond Mosonmagyaróváron?

A kezdő sípszó után átdobták a labdát az ellenfélnek, majd a saját kapujuk felé fordulva a kezdőkör szélén összekapaszkodtak a mosonmagyaróvári kézilabdázók. Egyikük sem mozdult. A játékvezetők tanácstalanul álltak, a DVSC vezetőedzője, Szilágyi Zoltán karját széttárva, értetlen arccal fordult a zsűriasztal felé. Ezután a DVSC játékosai két gólt dobtak az ácsorgó hazai kézilabdázók mellett. A szurkolóik felállva tapsoltak és éltették a lányaikat.

Szerdán ilyen, a magyar pályán tán még soha nem látott demonstrációval indult a Mosonmagyaróvár KC-Debreceni VSC női kézilabda bajnoki mérkőzés, amely végül 31-29-es vendégsikert hozott. Azaz pont az a két gól hiányzott a hazaiaknak a pontszerzéshez, amit ajándékba adtak a debrecenieknek.

A szövetség hivatalból fegyelmi eljárást indított a szokatlan tiltakozás miatt, a közösségi oldalakon pedig háromféle vélemény dominált. Sokan értetlenkedtek, mások sportszerűtlennek vélték az akciót, de volt olyan is, aki így fogalmazott:

„Amit ma a lányok ország-világ előtt megmutattak, az szerintem a legcsodálatosabb dolog! Tisztelet és legmélyebb szakmai alázat a szakmai stábbal szemben, szembenézve minden kritikával és büntetéssel kiálltak a csapat, a stáb és a lelkes rajongók mellett. … Világossá akarták tenni azt, hogy amit a klubvezetés művel, azzal csak árt a csapatnak, a városnak és a lelkes rajongóknak!”

De mi, vagy ki mellett álltak ki, mi a gond Mosonmagyaróváron?

Egy kézilabdaklub sikeres működéséhez nem csak jó edzőre, jó játékoskeretre, hanem biztos anyagi háttérre is szükség van. Az MKC négy lábon áll(t) az elmúlt négy, történelmi sikereket hozó évben. Az önkormányzat és a névadó főszponzor, a Motherson biztosította a két fő bevételi forrást. A másik két lábat a 2020-ban klubelnöknek választott Guntram Thurner, a szintén mosonmagyaróvári poliolefin habtáblákat gyártó UFM ügyvezetője vállalta, illetve állami források, nagyrészt a taotámogatás adta.

A 2023/24-es bajnokság végén elért bronzérem, az automatikus Európa Liga-csoportkörös indulás azt sugallta, a csapat is és a hátország is a legnagyobb rendben van Mosonmagyaróváron, holott a klubházban már vagy fél éve elkezdődött a harc.

Pont mióta Guntram Thurner tavasszal először beszélt arról, hogy elég volt, lemondana a dupla sportvezetői posztjáról.

A mára nyílt háborúvá fajult történetnek öt főszereplője van. A frontvonal egyik oldalán az önkormányzat nevében Szabó Miklós polgármester és a főszponzor, a Motherson képviselői állnak. Velük szemben az M4 Sport korábbi riportere, Horváth Péter – aki két éve kommunikációs vezetőként kezdte, majd Thurner háttérbehúzódása miatt nyár óta a klub operatív igazgatója is egyben, hovatovább hétfő óta elnökli a sportegyesületet –, és szorosan mögötte az SE ügyvezetője, Szász-Fejér István áll. További szereplők a játékosok, illetve a szurkolók, akik egyértelmű elszenvedői a befolyásért, a vezetésért folyó harcnak. Ötödikként pedig ott a felnőttcsapat stábja, amely olyan aktív szereplővé lépett elő, amely a szerda esti meccs alapján masszívan élvezi a játékosok bizalmát is.

Egy klub, ami valójában kettő

A teljes cikket előfizetőink olvashatják el.
Már csatlakoztál hozzánk? Akkor a folytatáshoz!
Ha még nem vagy a 24 Extra előfizetője, ismerheted meg a csomagokat.

Már előfizető vagyok,

Ajánlott videó

Olvasói sztorik