Roger Federer: Márton a következő években is meghatározó teniszező lesz

Annál nagyobb dicséretet, elismerést nem nagyon kapott mostanában magyar teniszező, mint amilyenben a 20-szoros Grand Slam-győztes svájci klasszis részesítette Fucsovics Mártont, miután csütörtök este a dubaji ATP500-as torna negyeddöntőjében 7:6 (8-6), 6:4-ra legyőzte.

Fucsovics közösségi oldalán továbbosztotta Roger Federer mérkőzés utáni nyilatkozatát:

A magyar teniszező büszke lehet, mert a svájci úgy fogalmazott:

Márton nagyon jól játszott, és szintet lépett azóta, mikor legutóbb találkoztunk. Szeretem az ilyen játékosokat, akik szépen építgetik a karrierjüket, elérik a top százat, aztán a top hetvenet, most pedig már tagjai a top ötvennek, és ezzel még nincs vége, hiszen Márton a következő években is meghatározó teniszező lesz. A legjobbakkal is jó meccseket játszik, olykor le is győzi őket. Tavaly nagyon jó éve volt, versenyt nyert Svájcban, néhány hete egy másik tornán is döntőt játszott, most pedig itt is remekelt. Szoros küzdelem volt, kis különbséggel tudtam csak nyerni, holott az emberek, ha ránéznek az eredményre, azt hihetik, ez két sima szett volt. Pedig nem.

Fucsovics: Megvolt az esélyem a győzelemre
Más hozzáállással jászott most Federer ellen, mint a legutóbbi meccsükön.