Sokszor foglalkoztunk az elmúlt időszakban a Figyelő című hetilappal, melynek kiadóját, a Mediacity-t 2015-ben felszámolási eljárás alá vonták egy, a maga nemében bagatellnek mondható méretű kintlevőség miatt, ami a kiadó tulajdonosai között kialakult belháborúnak volt az eredménye. A felszámolási eljárás miatt a cég vezetőségének nem volt ráhatása a cég ügyeire, így arra sem, kihez kerül a tulajdonukban lévő, a legutóbbi auditált adatok szerint 7-8 ezres példányszám körüli üzleti hetilap, mivel arról a felszámolóbiztos állapodott meg a vevőkkel. A HVG eheti száma most interjút közöl Varga Miklóssal, az időközben a felszámolási eljárás alól végül kikerült Mediacity ügyvezető-tulajdonosával.
Börcsök Sándorról a lapban az is kiderül, hogy Seszták Miklós nemzeti fejlesztési miniszter ismerőse, és a HVG-interjúban Varga azt mondta róla, hogy úgy érzi,
Igaz, ennek részleteibe nem túlságosan ment bele az ügyvezető, mondván, csak pletykákat tudna mondani, amit nem tudna bizonyítani, és ha ez megjelenne a lapban, akkor bizonyára per lenne belőle. Egyúttal elismerte, hogy Börcsökkorrekten és jól végezte munkáját, hiszen életben maradtunk.
Varga az interjúban az eladás folyamatáról azt mondta, hogy már 2015-ben többen is érdeklődtek különböző körök a lap iránt (azok, akik manapság lapokat vesznek), aminek köszönhetően sikerült magasabbra felsrófolni az árat. Szerinte azonban pont ezért sem igaz Schmidt Mária állítása, hogy ő mentette meg a hetilapot, hiszen tudomása szerint voltak más vevőjelöltek is (ezekről mi is írtunk korábban), sőt volt, aki letétbe helyezte a megajánlott vételárat az ajánlat komolyságának kifejezése érdekében. Ráadásul mindenki többet ajánlott az eladást intéző felszámolónak, mint az a Ducsai Ákos, akinek a közvetítésével Schmidt Mária cége aztán “két másodperc alatt” megvette a Figyelőt.
Varga elmondása alapján neki mint a kft. tulajdonosának és vezetőjének nem volt, nem is lehetett különösebben ráhatása, hogy kihez kerül az újság, mivel az akkor még folyamatban lévő felszámolás alatt nem gyakorolhatta ügyvezetői jogait. Az ügyvezető-tulajdonos szerint egyébként jól látszott, hogy valójában politikai célokból vásárolják fel a lapjukat. Azon a véleményen van, hogy aki ma belép a politikai sajtó piacára, nem okvetlenül piaci alapon, nyereségért teszi, hanem mert valamiféle hatalmi lehetőséget lát mögötte.