- Hivatalos jelentések szerint a pénteki mészárlásban 129-en vesztették életüket, a sebesültek száma 352, és 41 embert még az intenzív osztályokon ápolnak.
- Szerda hajnalban rendőrségi akció volt Párizs mellett, Saint-Denis-ben, ketten meghaltak, egy nő felrobbantotta magát és a lakást.
- A merénylet kitervelőjét, Abdelhamid Abaaoudot is megölték, ezt az ügyészség is megerősítette. A másik áldozat az ő unokatestvére volt.
- Már csak egy ismert résztvevő van szabadon, Salah Abdeslam.
- A francia kormány szerint vegyi támadás lehetősége is fennáll, miközben folyamatos a terrorpánik Nyugat-Európában: Német- és Olaszországban is sorra mondanak le rendezvényeket és ürítenek ki középületeket, közterületeket.
Jutalom és a dicséret a terroristákat elfogó magyar rendőröknek
A Lőkösháza Határrendészeti Kirendeltség két útlevélkezelője és a Békés Megyei Rendőr-főkapitányság Tevékenység-irányítási Központjának egyik főügyeletese a szolgálat példamutató ellátásáért dicséretben és jutalomban részesült Papp Károly országos rendőrfőkapitánytól.
A két brit férfit a Bukarestbe tartó Ister nemzetközi gyorsvonaton igazoltatták a rendőrök múlt szombaton, ám ők sem magyarországi tartózkodásuk jogszerűségét, sem állampolgárságukat nem tudták igazolni. Egyiküknél volt ugyan egy angol vezetői engedély, a másik mindössze egy Koránt adott át a rendőröknek.
A határrendészeti kirendeltségen kiderült, hogy az angol jogosítvány valódi, tényleg a 44 éves K. Simon Jonathan brit állampolgáré. Útitársát – bemondott személyi adatai alapján – a brit konzuli ügyelet nem tudta angol állampolgárként azonosítani. Mindketten kiutasítást előkészítő őrizetbe kerültek. Az idegenrendészeti eljárás során az addig azonosítatlan férfi közölte valódi nevét: B. Trevor, szintén brit állampolgár, és 40 éves.
Ügyükben kedden történt változás: a schengeni körözési rendszerben megjelent mindkettőjük európai elfogatóparancsa, mivel engedély nélkül hagyták el Nagy-Britanniát. A két brit férfi ugyanis korábban terrorcselekmény finanszírozása miatt egy alkalommal másfél évet, egy másik alkalommal három és fél évet töltött börtönben. 2009-ben szabadultak, és az ítélet szerint a szabadulásukat követő tíz évben csak hatósági engedéllyel hagyhatták volna el Angliát. (MTI)