Kiskorában fertőződött meg maláriával és a betegség már többször kiújult annál a nyolc éves elefántcsontparti kisfiúnál, akit múlt csütörtökön egy bőröndben próbáltak meg átcsempészni a marokkói-spanyol határon – mondta a gyerek édesanyja az EFE spanyol hírügynökségnek szerdán. Hangsúlyozta, hogy attól félt, a rossz körülmények ismét előhozzák a betegséget, ezért akarták sürgősen Európába vinni a kisfiút.
Mosodában dolgozik a család, hogy kijöhessen a család
Lucie Ouattara elmesélte, hogy a család tagjai évek óta élnek egymástól elszakítva. A házaspár, több ezer afrikaihoz hasonlóan, egy jobb élet reményében érkezett Spanyolországba, de négy gyermekük közül csupán az egyiket, egy kislányt sikerült magukkal vinniük, a többieket rokonok gondjaira bízták.
Fotó: Europress
A családfő a Kanári-szigetekhez tartozó Fuerteventura szigetén kapott munkát egy mosodában hat évvel ezelőtt, és azóta azért dolgoznak, hogy legyen elég pénzük a többi gyerek utazására is. Három éve próbálkoznak, hogy elsőként a nyolc éves Abou mehessen utánuk, de eddig nem jártak sikerrel.
Az asszony beszélt arról is, hogy az utóbbi időben egyre nyugtalanítóbb híreket kaptak otthonról a kisfiúról. Kiderült, hogy vérszegény, a rossz táplálkozás megviseli a szervezetét, és lelkileg is nagyon rosszul tűri szülei távollétét.
Előzetesben van az apa
“Jó ember, szereti a gyerekeit és sokat dolgozik” – ezt mondta férjéről Lucie Ouattara, aki állítja, nem tudott arról, hogy bőröndben viszik majd át a határon a gyereket, és kizártnak tartja azt is, hogy a férje tudtával történt a dolog.
A kisfiút egyelőre egy gyermekvédelmi intézményben helyezték el Ceutában. Apja jelenleg előzetes letartóztatásban van, ahogy az a 19 éves marokkói nő is, akinek rózsaszínű gurulós bőröndjében megtalálták a kisfiút a határőrök, amikor átvilágították a csomagot. Embercsempészettel gyanúsítják őket, amelyért akár nyolc év börtön is kiszabható.
A férfi szabadon engedéséért civilek fogtak aláírásgyűjtésbe a charge.org internetes oldalon, eddig már több mint 31 ezren csatlakoztak a kezdeményezéshez. Arra hivatkoznak, hogy a férfit a családegyesítés célja vezette, és kényszerhelyzetében választotta ezt a módot, miután nem kapott segítséget. A petíció szövege szerint nehéz megérteni, hogy az emberkereskedelem megfékezésére használt intézkedést alkalmaznak egy apával szemben. Ráadásul ebben az esetben nem áll fenn az a veszély sem, hogy a férfi elmeneküljön – vélik az aláírók.