További húsz katona megsebesült az összecsapásokban – mondta a tv által közvetített sajtótájékoztatóján Volodimir Poljovij. Délelőtt a helyi hatóságok legkevesebb hét civil haláláról is beszámoltak: hárman Luganszk régiójában, további hárman pedig Donyeck körzetében vesztették életüket, az utóbbi térségben 19 sebesültje is volt az erőszaknak.
Egy civil Debalcevében halt meg, ahol mind hevesebb harcok dúlnak az ukrán hadsereg és az oroszbarát lázadók között, s amely stratégiai fontosságú város a két szeparatista “fővárost”, Donyecket és Luganszkot összekötő úton. Mintegy ezren hagyták el az utóbbi napokban a 25 ezres Debalcevét, ahol a régió rendőrfőnöke szerint “nincs áram, víz, fűtés és kommunikáció”.
Előzőleg, szombati ülésükön nem jutottak megállapodásra az ukrán válság rendezésére létrehozott összekötő csoport tagjai. A tárgyaláson Kijevet képviselő Leonyid Kucsma volt ukrán államfő az Interfax hírügynökségnek nyilatkozva a szakadárok küldötteit okolta, amiért a tanácskozáson nem sikerült megegyezni azonnali tűzszünetben és a nehézfegyverek kivonásában a frontvonalról. Állítása szerint a szakadárok két képviselője ultimátumokat támasztott Kijev elé, s nem volt hajlandó fegyvernyugvásról tárgyalni.
Denisz Pusilin, a donyecki szakadárok képviselője viszont azt vetette Kijev szemére, hogy a tavaly szeptemberi minszki megállapodásban foglalt frontvonalak mentén akar tűzszünetet kötni, miközben azóta – dacára az elvileg életben lévő tűzszünetnek – a szeparatisták újabb területeket szereztek, amelyeket nem hajlandók feladni. Kijev és a szakadárok mellett Oroszország és az Európai Biztonsági és Együttműködési Szervezet (EBESZ) képviselője vett részt a szombati minszki ülésen. Ők még nem kommentálták a történteket.