Kerry leszögezte, hogy ez önmagában nem jelenti azt, hogy Irán képes lenne robbanótöltetet gyártani, vagy atomkísérletre alkalmas rendszert létrehozni.
Az amerikai diplomácia vezetője közölte: az iráni atomprogramról Bécsben újraindult tárgyalások várható végkifejletét illetően “nem optimista”. E tárgyalásoknak a nem hivatalos határidő értelmében júliusig kellene elvezetniük a megállapodáshoz.
A Washington és a Teherán közötti kétoldalú viszony fontos fejleménye, hogy Fehér Ház kedden közölte: “nem életképes” az iráni vezetésnek az a döntése, hogy Hamíd Abutálebit kívánja megtenni az iszlám köztársaság ENSZ-nagykövetének. Jay Carney, az amerikai elnöki hivatal szóvivője nem válaszolt arra a kérdésre, hogy az amerikai hatóságok megtagadták-e a beutazó vízumot a diplomatától.
Abutálebi amerikai vádak szerint szerepet játszott a teheráni amerikai nagykövetség 1979-ben történt megszállásában és a követségi alkalmazottak 444 napig tartó fogva tartásában. Az amerikai szenátus hétfőn egyhangúlag elfogadta azt a törvénytervezetet, amely kitiltaná az iráni diplomatát az ország területéről és a kezdeményezésnek a képviselőházban is erős a támogatottsága.