Közélet

Az LMP feljelenti az MVM-et

Az LMP feljelenti a Magyar Villamos Műveket (MVM) hűtlen kezelés és költségvetési csalás miatt a Civil Összefogás Fórumnak (CÖF) adott támogatás ügyében – közölte Vágó Gábor, az ellenzéki párt politikusa.

A politikus a feljelentést azzal indokolta:

a kormánypropagandát harsogó CÖF elherdálta az MVM-től kapott támogatást, az állami tulajdonú vállalatnak pedig felelnie kell a közpénz elköltéséért.

Vágó Gábor emlékeztetett, tavaly májusban az Átlátszó kiderítette, hogy az MVM összesen 508 millió forinttal támogatta a CÖF-öt, idén áprilisban pedig ki is perelték az erről szóló szerződéseket, a bíróság ugyanis kimondta, hogy az állami tulajdonú vállalatok pénze igenis közpénz. Mint mondta, az is kiderült, hogy az MVM támogatásából a CÖF összesen

433 millió forintot költött négy darab, összesen 4 perc 40 másodperces kisfilm elkészítésére, vagyis 87 millió forintba került az adófizetőknek minden egyes perc, amelyből a CÖF-öt reklámozták.Az LMP politikusa hangsúlyozta, ebből a pénzből tíz magyar család kilakoltatását lehetett volna megakadályozni, vagy egy MRI-t lehetett volna venni egy rosszul felszerelt kórházba, vagy közel 190 tanár éves bérét lehetett volna kifizetni.

Vágó Gábor kiemelte, a kisfilmeket egy olyan cég készítette, amely milliárdos megbízásokat kap a kormánykampányokban és összefonódást mutat a TV2-csoport egyik legnagyobb műsorbeszállítójával, az MVM pr-osa pedig „kikotyogta” egy interjúban, hogy Rogán Antal propagandaminisztériumának jóváhagyásával költötték el a közpénzt a CÖF támogatására.

Tehát kormányzati jóváhagyással megy a kormánybarát civil szervezetekhez a pénz, azok pedig a fideszes eliten keresztül a kormánypropagandába juttatják ezt

– fogalmazott.

Vágó Gábor arra a kérdésre, hogy ő hogyan szavazott volna a Sargentini-jelentésről, azt mondta: szerinte az Európai Parlamentben szerdán a Sargentini-jelentés elfogadásánál egy sokkal fontosabb döntés is született, hiszen megszavazták a „mémgyilkos” európai irányelv bevezetését is.

Vágó Gábor szerint ez az irányelv csorbítja a demokráciát és veszélyezteti a szabad nyilvánosságot, mert ennek értelmében a tartalomszolgáltatók előzetesen tudják majd cenzúrázni az interneten megjelenő tartalmakat. Amíg a Sargentini-jelentés egy szimbolikus politikai térben történik, addig ez konkrétan károsítani fogja az európai demokráciát, jegyezte meg.

(MTI, kiemelt kép: MTI Fotó/Bruzák Noémi)

Ajánlott videó

Nézd meg a legfrissebb cikkeinket a címlapon!
Olvasói sztorik