A nyomozást vezető Jens Moeller Jensen szerint az emberölésen kívül Madsennek immár a holttesttel való méltatlan bánásmód vádjával is szembe kell néznie a szeptember 5-ére kitűzött bírósági meghallgatáson, amelyen az emberölés vádjának átminősítéséről, valamint a férfi fogvatartásának esetleges meghosszabbításáról is döntenek.
Kim Wallt utoljára augusztus 10-én látták a színes egyéniségként ismert polihisztor, Madsen 40 tonnás, 18 méteres tengeralattjáróján, amellyel rejtélyes módon megszakadt a rádiókapcsolat aznap éjszakára a Dánia és Svédország közötti tengerszorosban, és amely másnap tisztázatlan körülmények között elsüllyedt egy Koppenhágához közeli öbölben.
A szabadúszó újságírónő torzóját egy kerékpáros találta meg hétfőn a koppenhágai sziget partján. A DNS-vizsgálatok kimutatták a maradványok és a svéd újságírónő közötti azonosságot. A vizsgálatok szerint a nő testéhez fémdarabot erősítettek, hogy biztosan elsüllyedjen a tengerben. A maradványt a víz mosta partra azután, hogy napokig a mélyben volt.
Az orvosszakértői vizsgálatok során a torzón olyan sérüléseket is találtak, amelyek azt jelzik:
A rendőrség azt már korábban megállapította, hogy a fejet, a kezeket és a lábakat szándékosan vágták le a törzsről.
A hatóságok gyanúja szerint az UC3 Nautilus nevű tengeralattjáróját szándékosan süllyesztette el Madsen úgy, hogy ő maga még épp megmenekülhessen. A hajó- és rakétakonstruktőrt augusztus 11-én gyilkosság gyanújával vették őrizetbe, miután kimentették a süllyedő tengeralattjáróról. A búvárhajót később kiemelték és a kikötőbe vontatták, ahol átvizsgálták.
Jensen szerint a felszínre hozott tengeralattjáróban találtak száraz vérnyomokat is, amelyek egyértelműen Kim Walltól származnak. Az újságírónő halálának okát még nem tudták megállapítani.
A búvárhajó Wall megölésével gyanúsított tulajdonosa előbb azt állította, hogy a róla és találmányairól riportot készítő újságírónőt élve partra tette Koppenhágában még az ominózus estén, letartóztatása után azonban megváltoztatta vallomását és azt mondta: Kim Wall meghalt egy balesetben a tengeralattjárón, holttestét pedig a tengerbe temette.
Moeller Jensen szerint a hatóságok még mindig keresik az áldozat egyéb testrészeit, valamint a ruháit, köztük egy narancssárga garbónyakú blúzt, egy fekete-fehér szoknyát és egy pár fehér sportcipőt.
A mérnök végzettségű Madsen akkor keltette fel a világsajtó érdeklődését, amikor 2008. május 3-án vízre bocsátotta közösségi finanszírozásból épült búvárhajóját. A Dániában nagyon népszerű férfi azóta társaságot alapított Koppenhágában olyan hazai rakéta megépítésére, amellyel embert lehetne küldeni a világűrbe és blogot vezetett Rocket Madsen címmel.
(MTI, kiemelt kép: Fotó: Europress / AFP / TOM WALL)