A Gazdaságvédelmi akcióterv, a gazdaságvédelmi intézkedések eddig közel egymillió emberről gondoskodtak, vagy védték meg a munkahelyét – fejtette ki csütörtökön Vácon az innovációs és technológiai miniszter.
Palkovics László a váci Lukács és Tamás Kft. munkahelyvédelmi bértámogató okiratának átadásán arról beszélt, hogy a munkahelyvédelmi akcióterv legfontosabb eleme a munkahelyek megvédése.
- Munkahelyvédelmi támogatásra eddig 106 ezer munkavállalóra adtak be kérelmet, ebből már több mint 51 ezret sikeresen elbíráltak.
- A kutatás-fejlesztési munkakörben dolgozók érdekében már közel 10 ezer kérelem érkezett be, amelyek harmada szintén túl van a bírálaton.
Palkovics László szólt arról, hogy a várakozásokat meghaladóan, több mint 50 ezer jelentkezés érkezett a kormány által meghirdetett ingyenes informatikai alapképzésre, amelyre nemcsak munkanélküliek, hanem egyetemisták és olyanok is jelentkeztek, akik jelenleg kevesebbet dolgoznak. Kitért arra, hogy a kormány gondolt az egyetemistákra is, akik felvehetik a teljesen szabad felhasználású, kamatmentes hitelt, a Diákhitel Pluszt, amelyből finanszírozni tudják ezt az átmenti időszakot.
Rétvári Bence, az Emberi Erőforrások Minisztériumának (Emmi) parlamenti államtitkára, aki egyben a térség KDNP-s országgyűlési képviselője, azt mondta, hogy a kormány részéről fontos volt a gyorsaság mind a járvány kezelésében, mind pedig a gazdaság megvédésében. Hozzátette, hogy Vác környékén is sok kis- és közepes vállalkozás élt a gazdaságvédelmi, munkahelymegtartó támogatásokkal, Pest megye északi részében több mint ezer munkahely megmentéséhez nyújtott támogatást a kormány.
A csökkentett munkaidős bértámogatásnál a kormány röviddel a megjelenés után korrigált a feltételeken:
Becslések szerint több mint 120 ezer ember veszíthette el a munkáját:
Legújabban munkahelyteremtő bértámogatást indított a kormány:
Kiemelt kép: 24.hu / Fülöp Dániel