Gazdaság

A 3 dohánymulti nem érti, miért utasította el ajánlatukat az NFM

dohanybolt(210x140).jpg (Array)
dohanybolt(210x140).jpg (Array)

Az Imperial Tobacco Magyarország Kft., a JTI Hungary Zrt. és a Philip Morris Magyarország Kft. csalódottan fogadta a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium elutasítását, és bízik abban, hogy a Minisztérium újragondolja döntését

Az Imperial Tobacco Magyarország Kft., a JTI Hungary Zrt. és a Philip Morris Magyarország Kft. szerdán nyújtotta be a Nemzeti Fejlesztési Minisztériumnak (NFM) pályázatát, amelyben tízszeres koncessziós díjat kínáltak a már elfogadott Continentál-BAT ajánlatához képest. (A kormány által helyzetbe hozott társulás új cégét már be is jegyezték.)

A minisztérium azonban már csütörtökön közleményt adott ki, melynek az volt a lényege, hogy a pályázat nem felel meg a törvényi feltételeknek, így alkalmatlan arra, hogy azt a nemzeti fejlesztési miniszter elfogadja. Lázár János pedig egyenesen blöffnek minősítette a csütörtöki kormányinfós tájékoztatón az ajánlatot.

Nem értik a multik

A három vállalat hétfőn délután regált az NFM lépésére: értetlenül állnak azelőtt, hogy a Nemzeti Fejlesztés Minisztérium kevesebb, mint 24 óra alatt utasította vissza a szerdán beadott ajánlatukat. A vállalatok nem értenek egyet az eljárásra vonatkozó érvekkel, melyeket a minisztérium az elutasítás indokaiként nevezett meg. A három szervezet bízott benne, hogy ajánlatukat diszkriminációmentesen mérlegelik, valamint megfelelően, kellő figyelemmel és érdemben bírálják el, továbbá a részleteket illetően lehetőségük lesz tárgyalásokat folytatni.

MInt a közleményben hangsúlyozzák, évi 6 milliárd forintig terjedő koncessziós díjat ajánlottak fel az állami költségvetésnek, és az általuk működtetett ellátóval 500 munkahely létrehozását helyezték kilátásba az ajánlathoz csatlakozó piaci szereplők jelenlegi foglalkoztatottjai számára, melyet változatlanul fenntartanak.

Még bíznak abban, hogy tárgyalnak majd velük

Azt is kiemelték, hogy az ajánlat valós számításokon alapszik, átgondolt és gazdaságilag megalapozott, amely mellett a cégek kitartanak és a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium válaszának átgondolását kérik.

A vállalatok továbbra is nyitottak arra, hogy érdemi tárgyalások kezdődjenek egy hosszútávon fenntartható és működőképes piaci modell létrehozása érdekében, és bíznak a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium együttműködésében. A kormányzat ugyanis ezzel szolgálná leginkább a magyar állam, a hazai adófizetők, a munkavállalók és a kiskereskedők érdekeit is egyaránt.

Ajánlott videó

Olvasói sztorik