Fürjes Balázs, a budapesti olimpiai pályázat vezetője egy keddi sajtótájékoztatón – alapvetően a Kovács Ágnes által vezetett sportolói bizottságot mutatták be – kiemelte, “kemény munkával sikereket lehet elérni”, és megmutatják azt is, hogy “többet is ki lehet hozni magunkból, mint amit előzetesen gondolunk.”
Fürjes hangsúlyozta, mivel a Nemzetközi Olimpiai Bizottság (NOB) az Agenda 2020 reformprogramban foglaltak értelmében magát a pályázati folyamatot is megváltoztatta, s bevezette a folyamatos párbeszéd intézményét.
Minket azonban jobban érdekeltek, mi több, elkápráztattak azok a számítógépes tervek, amelyeket szintén kedden láttak napvilágot. Íme:
Az olimpiai stadion és a Csepel-sziget
Így néz majd ki Budapest új hídja és az olimpiai falu
A másik fő helyszín: A Puskás-stadion és környéke
A 2024-es olimpiai pályázat látványtervei lenyűgözőek! Gondoskodnak arról, hogy az egész világ megcsodálhassa Budapest szépségét. Ami pedig különösen fontos: az építészek a tervezés során maximálisan szem előtt tartották a fenntarthatóságot. Így a helyszínek előnyeit az olimpia után is élvezheti az egész ország
A testületnek 25 tagja van. Az elnök Kovács Ágnes, Sydney olimpiai bajnok úszója, a tiszteletbeli elnöki posztot Kárpáti György háromszoros olimpiai bajnok vízilabdázó tölti be.
További tagok:
Arlóy Zsófiaparalimpikon asztaliteniszező, Becsey János kétszeres paralimpiai bajnok úszó, Berki Krisztián olimpiai bajnok tornász, Boronkay Péter paralimpikon, kétszeres világ- és háromszoros Európa-bajnok triatlonista, Bóta Kinga olimpiai ezüstérmes, 11-szeres világbajnok kajakozó, Czene Attila olimpiai bajnok úszó, Darnyi Tamás négyszeres olimpiai bajnok úszó, Dunai Antal olimpiai bajnok labdarúgó, Gál Gyula olimpiai negyedik helyezett kézilabdázó, Gécsek Tibor Európa-bajnok és olimpiai 4. helyezett kalapácsvető, Gyulay Zsolt kétszeres olimpiai bajnok kajakozó, Igaly Diána olimpiai bajnok sportlövő, Keleti Ágnes ötszörös olimpiai bajnok tornász, Kiss Gergely háromszoros olimpiai bajnok vízilabdázó, Kovács Antal olimpiai bajnok cselgáncsozó, Kulcsár Győző négyszeres olimpiai bajnok vívó, Magyar Zoltán kétszeres olimpiai bajnok tornász, Martinek János kétszeres olimpiai bajnok öttusázó, Nagy Tímea kétszeres olimpiai bajnok párbajtőrvívó, Nébald György olimpiai bajnok kardvívó, Rácz Marianne világbajnoki ezüstérmes kézilabdázó, Regőczy Krisztina olimpiai ezüstérmes jégtáncos, Vereckei Ákos kétszeres olimpiai bajnok kajakozó.
A bizottság tagjai Magyarország eddigi 176 olimpiai aranyérmének közel 25 százalékát birtokolják, mindannyian olimpikonok, vagy paralimpikonok. A bizottság 14 sportág, az asztalitenisz, atlétika, a triatlon, az úszás, a torna, a kajak-kenu, a vívás, a vízilabda, a műkorcsolya, a kézilabda, a labdarúgás, a sportlövészet, a cselgáncs és az öttusa képviselőit vonultatja fel.
A testület az ülésein a tervezett budapesti olimpia átfogó koncepciójának, az úgynevezett master plannek a változtatásait, módosításit tárgyalja meg, javaslatokkal és tanácsokkal látja el a pályázaton dolgozókat.