Babos Tímea és Jani Réka egyre jobban összecsiszolódik

Babos Tímea egyes után párosban is továbbjutott hétfőn a brazíliai Florianopolisban zajló 250 ezer dollár (69,8 millió forint) összdíjazású keménypályás női tenisztorna első fordulójából.

Babos olimpiai partnerével, az egyesben búcsúzott Jani Réka Lucával egy-egy szoros és sima játszmában kerekedett felül az Olga Szavcsuk, Jelina Szvitolina ukrán duón a nyolc közé jutásért.

Timi és Réka korábban, a juniorok, majd már a profik között is sokszor szerepeltek egymás oldalán, de legutóbb tavaly februárban a Fed-kupában párosoztak együtt.

Mivel az olimpián is egy páros alkotnak, így épp kapóra jött ez a verseny számukra. Következő ellenfelü a Veronica Cepede Royg-Tereza Martincova kettős lesz.

A 24 éves paraguayi játékos 107. helyen áll a világranglistán, karrierje legjobbjaként 95. (2016. március 21.) volt. Eddig 1 WTA- és 21 ITF-versenyt nyert párosban. Cepede Royg idei legjobbjaként megnyerte a riói WTA-tornát (Brazília, 250 000 dollár, salak, társ: Maria Irigoyen).

A 21 éves cseh játékos 867. helyen áll a világranglistán, pályafutása legjobbjaként 343. (2014. december 22.) volt – számolt be a babostimea.hu.

A hatodikként rangsorolt Babos az egyes nyolcaddöntőjében a francia Alize Limmel találkozik majd.

BRASIL TENNIS CUP (250 000 DOLLÁR, KEMÉNY PÁLYA), PÁROS, 1. FORDULÓ, EREDMÉNYEK: