Baboséknak ötven percig tartott a montreali torna párosversenye

Sajnos sima vereséggel kezdte a montreali kemény pályás WTA-torna párosversenyét Babos Tímea és partnere, a cseh Lucie Safarova. A páros ellenfele a Katerina Bondarenko, Olga Savchuk ukrán duó volt, akik ötven perc alatt lerendezték az első fordulós mérkőzést.

Az ötödik helyen kiemelt páros az első szettben kétszer is elveszítette az adogatását, míg az ukránok csak két pontot veszítettek az adogatójátékuk során, így 6-2-vel behúzták az első szettet.

A második játszma ugyanúgy huszonöt percig tartott, mint az első, de sok esélyük itt sem volt Baboséknak. Az ukrán duó ezúttal háromszor breakelt, így az is belefért nekik, hogy fogadóként nyerjen egy játékot a Babos, Safarova páros.

Bondarenko és Savchuk ellenfele a román Simona Halep, Monica Niculescu  páros lesz a második fordulóban.

Babos Tímea számára még nem ért véget a montreali viadal, magyar idő szerint kedd késő este az amerikai Vania King ellen játszik egyesben az első fordulóban.

Eredmény – Tenisz, Montreal, női páros, első forduló

Babos Tímea, Lucie Safarova (magyar,cseh 5.) – Katerina Bondarenko, Olga Savchuk (ukrán) 2-6, 2-6