Egy holdi séta alkalmával még nem lesz senkinek sem nagy baja, de arra azért számítani kell, hogy egy esetleges holdbázis lakóit komolyabb védőfelszereléssel kell majd ellátni, a holdi por ugyanis kifejezetten veszélyes az emberekre nézve. A New York-i Stony Brook Egyetem kutatása szerint például az emberi sejtekkel reakcióba lépve úgynevezett hidroxilgyököket alkot, amelyek agresszív szabadgyökök, és korábban kapcsolatba hozták őket különböző légzőszervi betegségek, így például a tüdőrák kialakulásával is.
Nem ússzuk meg viszont ennyivel: a kutatásból az is kiderült, hogy a holdi por a DNS-t is megrongálhatja, ami előbb-utóbb ugyanúgy rákos megbetegedésekhez vezethet. Korábbi kutatásokhoz letesztelték, hogy ilyen pornak tettek ki egérből származó agysejteket és emberi tüdőből kinyert sejteket, mindegyik majdnem 90 százaléka elpusztult a kísérlet hatására.
John Young Apollo-asztronauta szerint a holdi por jelenleg az egyik legkomolyabb egészségügyi kockázat egy holdi expedícióra nézve, a regolittörmelék belélegzése már nagyon kis mennyiségben is nagy károkat okozhat a légzőrendszerben és akár az idegrendszerben is. Ez nemcsak a Holdra vonatkozik egyébként, hanem a Marsra és más hasonló, poros bolygókra ugyanúgy, ezért a jövőbeli emberes Mars-utazás során is számolni kell vele.