Összefoglaló:
Anglia nem roppant össze a teher alatt, és ha nagy nehezen is, de továbbjutott a csoportból. Defoe kiváló választás volt Capello részéről, már az algériai csapat ellen is jól játszott. Szlovénia szerencsétlen módon esett ki, hiszen amikor lefújták a találkozót, még továbbjutónak mondhatták magukat.
Kek csapata akkor hibázott, amikor 2-0-s előnyét nem tudta megtartani az USA ellen. Anglia és az Egyesült Államok ellenfele a D-csoportból kerül ki, ahol Németország, Ghána, Szerbia és Ausztrália küzd a továbbjutásért.
A C-csoport végeredménye:
1. Amerikai Egyesült Államok 5 pont (4-3)
2. Anglia 4 pont (2-1)
3. Szlovénia 4 pont (3-3)
4. Algéria 1 pont (0-2)
94. PERC: VÉGE A MÉRKŐZÉSNEK, ÉS ELJÖTT A DRÁMA IS, HISZEN DONOVAN A 92. PERCBEN BETALÁLT ALGÉRIA KAPUJÁBA! EZ AZT JELENTI, HOGY AZ AMERIKAI EGYESÜLT ÁLLAMOK A CSOPORTGYŐZTES!
Joe Cole harcolta ki.
91. PERC: Az utolsó pillanatban mentett Upson, Matavz tisztán lőhetett volna kapura.
89. PERC: Anglia tartja az eredményt, valami nagyon váratlan eseménynek kellene bekövetkeznie ahhoz, hogy kiessen Capello csapata.
Heskey elől tisztáztak.
Birsa végezte el, Brecko fölélőtte.
Defoe jött le, Heskey be.
83. PERC: Mindkét csapat 16-16 szabálytalanságot követett el eddig. Sportszerű találkozó.
Lampardot vágta fel.
Rálegyintett a bíróra.
Kirm helyett Matavz a pályán.
77. PERC: Kicsit leült a találkozó, vagy ez csupán a vihar előtti csend? A másik találkozón folyamatosan támad az Egyesült Államok, igaz, egy-egy kontrára az algériai capatnak is futja.
75. PERC: Az angol szurkolók a himnuszba kezdtek, való igaz, már csak negyedóra van hátra a mérkőzésből.
72. PERC: Rooney tehát ezen a mérkőzésen sem szerez gólt, talán majd legközelebb. Ha lesz legközelebb!
Rooney jött le, Joe Cole érkezett.
68. PERC: Hatalmas ziccer maradt ki az angolok kapuja előtt, rögtön három is. Novakovics kétszer, Dedics egyszer próbálkozott, Terryék nem voltak a helyzet magaslatán. James is a helyén volt, de leginkább a szlovének ügyetlenkedték el a dolgot.
65. PERC: Anglia döntésre vinné a dolgot, folyamatosan támadnak. Időközben a másik mérkőzésen Dempsey, a Fulham játékosa is 100 százalékos ziccerben hibázott, először a kapufát találta el, majd a visszapattanó labdát mellébombázta.
Lampard ismételt, Handanovics lehúzta.
Rooney elől mentettek.
Gerrard – ki más?
Dedics érkezett Ljubijankics helyett.
57. PERC: Gerrard szögletét Terry fejelte kapura, nagy bravúrral védett a szlovén kapus. Egy percre rá Rooney kiugrott, nem volt les, de a Manchester sztárja kapufát lőtt. Még mindig nem megy neki!
Terry fejeést ütötte ki Handanovics.
Milner beadását fejelték ki.
55. PERC: Ljubijankiccsal meggyűlik a baja az angol védőknek, most 37 méterre a kaputól buktatták. Ha azonban kicsit közelebb történik meg hasonló eset, Birsa esetleges lökete életveszélyes lehet James számára.
53. PERC: James résen volt, nem pattant ki róla a kissé erőtlenül elvégzett szabadrúgás.
Terry volt a vétkes, jobbról jöhetett a szabad.
Lesen ugrott ki Defoeval együtt.
49. PERC: Anglia 54 százalékban birtokolja a labdát, eddig nyolc alkalommal vállalkoztak lövésre, ebből négyszer találták el a kaput.
Színészkedésért.
46. PERC: 47 másodperc alatt gólt szerezhetett volna Anglia. Rooney azonnal elvégezte a szögletet, a labda Defoehoz perdült, aki nem volt lesen, könnyedén a hálóba kerülhetett volna a labda, de végül elkerülte a kaput nagyjából 38 centiméterrel.
Lyukat rúgott a szlovén védő.
Indul a csoportkör utolsó félideje.
Anglia megérdemelten szerezte meg a vezetést, mert a játékosok láthatóan átérezték a meccs fontosságát: Rooney erőszakosan próbálkozik, miközben Milner a jobb oldalon tökéletesen játszik. Jelen pillanatban Anglia és Szlovénia a továbbjutó a csoportból, mert a másik mérkőzésen eddig nem született gól.
45. PERC: VÉGE AZ ELSŐ FÉLIDŐNEK, STARK HÁROM MÁSODPERCET HOSSZABBÍTOTT!
Összefejelt Cesar könyökével.
42. PERC: Veszélyes volt, mert a bikalöket megpattant egy angol védőn, ami aztán a kapu előtt ólálkodó szlovén csatárok felé szállt, ők azonban lesen álltak. James azért biztos, ami biztos alapon beleöklözött a labdába.
Birsa 43 méterről állt oda.
Johnsonba rúgott bele.
40. PERC: Suler rossz helyre fejelte a labdát, de Handanovics még elcsípte Rooney elől a Jabulanit.
37. PERC: Jermaine Defoe 12. válogatottbeli gólját szerezte, miközben a másik találkozón Altidore kihagyta a kihagyhatatlant.
Milner beadását “mellezte” ki.
ÍME DEFOE TALÁLATA:
33. PERC: Szlovénia hosszú idő után eljutott az angol 16-osig, igaz, ott elfogyott a tudomány, Upson szépen tisztázott.
30. PERC: Ezt nevezik tűzijátéknak: egy szlovén labdaeladás után Gerrard indult el középen, Defoenak passzolt, aki lőtt, Handanovics hatalmasat védett, a kipattanó labdát Rooney Gerrardnak passzolta, ő pedig 15 méterről bombázott, de Handanovics ismét fogta a labdát, amely aztán kiperdült a kezéből. No, de nem annyira, hogy a gólvonal előtt még ne tudta volna megkaparintani.
Defoe, majd Gerrard lövését védte!
29. PERC: Glen Johnson nagyon jól zárkózik fel a támadásokhoz, ezúttal ő adott középre, de Gerrardtól messze pattant a laszti, így nem tudott vele kapu felé fordulni.
27. PERC: Lampard nagy helyzetben lőtt fölé. Ugyanúgy Milner adta be a labdát, Defoe elől tisztáztak a védők, de a kipattanó Lampardhoz került, aki az üres kapu fölé bombázott. Anglia nagyon akar!
23. PERC: Milner tökéletesen húzta meg a jobb oldalon, nagyszerűen adott középre, ott pedig érkezett a már az előző találkozón is kifejezetten jól mozgó Defoe, és a kapuba vágta a labdát. Handanovics már csak beleérni tudott a Tottenham játékosának lövésébe.
Milner beadását vágta a kapuba!
21. PERC: Az Egyesült Államok közben gólt szerzett, de les miatt nem adta meg a játékvezető. Ez már a második szabályos találat, amit nem adtak meg az amcsiknak.
Birsa lőtte, a kipattanó után céloztak, mellé.
20. PERC: Glen Johnson lőtt kapura 20 méterről, tesztelte Handanovicsot, aki elsőre megfelelt a követelményeknek. A másik oldalon Ljubijankics indult meg, Terry az utolsó pillanatban mentett.
Ismét Gerrard, ezt kivágták.
18. PERC: Gerrard rúgta a szögletet, Terry fejelt, kicsit mellé, de ismét egy szlovén ért utoljára a labdába.
Rooney lőtt, egy védő mentett.
17. PERC: A mai a világbajnokság 13. napja, vajon kinek hoz szerencsét ez a szám?
16. PERC: Az USA-Algéria találkozót ITT követheti figyelemmel!
35 méterre a kaputól Lampard, a kapusba…
13. PERC: Anglia 13. alkalommal vesz részt vébén, Szlovénia másodszorra, 2002-ben mindhárom csoportmeccsét elvesztette.
11. PERC: Nem volt veszélyes az angol szöglet, pontosabban az lehetett volna az angoloknak, mert Novakovics megindult előre, végül Cole mentett.
Gerrard elől mentettek!
9. PERC: Szlovénia egyáltalán nem ijedős típus, most is láthatóan a győzelemre tör.
Birsa lőtt, de nem olyan erősen, James védett.
6. PERC: Anglia úgy juthat tovább, hogy nem nyert meccset, ez legutóbb 1998-ban Chilének sikerült.
4. PERC: Glen Johnson vágta fel Kirmet, de nem kapott érte lapot, holott azt érdemelt volna.
2. PERC: Mindkét csapat veretlen eddig a világbajnokságon.
1. PERC: Némiképp meglepő, de az angolok piros mezben és sportszárban játszanak.
Elkezdődött a találkozó!
Kezdőcsapatok:
Szlovénia: S. Handanovics – Brecko, Suler, Cesar, Jokics – Koren, Birsa, Kirm, Radosavljevics – Ljubijankics, Novakovics. Szövetségi kapitány: Matjaz Kek
Anglia: James – A. Cole, Terry, Upson, Johnson – Gerrard, Lampard, Barry, Milner – Rooney, Defoe. Szövetségi kapitány: Fabio Capello.
A C-csoport állása két forduló után:
1. Szlovénia 4 pont (3-2)
2. Egyesült Államok 2 pont (3-3)
3. Anglia 2 pont (1-1)
4. Algéria 1 pont (0-1)
Vajon megesik-e az a szégyen az angol válogatottal, hogy már a csoportkörök után kiesik a világbajnokságon? Nem sok hiányzik ehhez, és ennek oka, hogy mind az USA (1-1), mind Algéria (0-0) ellen csak döntetlenre volt képes Fabio Capello csapata.
Az első meccsen Green, a másodikon James védett, előbbi nagyot hibázott, utóbbi nem, így feltehetően ismét a majd’ 40 éves Portsmouth-kapus áll majd a Háromoroszlánosok kapuja előtt. Maga Fabio Capello is engedményekre kényszerült a hírek szerint, de Rooneyt mentálisan felkészületlennek nevezte pár nappal ezelőtt.
Sokak szerint nem működik rendesen a Lampard-Gerrard páros a középpályán, ez csak azért furcsa, mert a selejtezők során imponáló magabiztossággal működött.
Szlovénia már kezében érezte a továbbjutást, hiszen az Algéria ellen aratott 1-0-s győzelem után már 2-0-ra vezetett az Amerikai Egyesült Államok ellen, de Donovanék egyenlíteni tudtak a második félidőben.
Matjaz Kek csapata ezzel együtt is kellemes meglepetés, nem volt véletlen tehát Oroszország kiejtése a pótselejtezők során. Ismét elég egy döntetlen számukra az üdvösséghez, bármilyen eredmény is szülessen az amerikai-algériai találkozón.
A játékvezető az igen tapasztalt német Wolfgang Stark, aki már tizenegy éve FIFA-kerettag.