Dézsi egy közleményben fordult az ETO-szurkolókhoz azért, hogy megfogalmazása szerint „egy tényeken alapuló, valós helyzetjelentést” adjon „Magyarország legsikeresebb sportegyesületének jelenlegi állapotáról.”
A Magyar Kézilabda Szövetség döntése alapján a 2022-23-as szezontól kezdve csak olyan sportszervezet kaphat indulási jogot az első osztályban, amely megfelel egy licenszrendszernek. Ennek egyik feltétele, hogy csak gazdasági társaság kaphat nyártól indulási jogot az élvonalban.
„Egy évvel ezelőtt felhívtam erre elnök úr figyelmét, és két dolgot kértem. Az egyik az volt, hogy az átalakuláshoz olyan időpontot válasszon, ami nem zavarja meg a csapat szereplését. A másik pedig, hogy okulva a labdarúgók, az ETO FC kálváriájából, a városi önkormányzat, és lehetőleg az Audi is, mint tulajdonos szerepeljen ebben a gazdasági társaságban. Elnök úr kb. 6 hete arról tájékoztatott, hogy kizárólag az egyesület alapíthat meg egy olyan egyszemélyes gazdasági társaságot, amelynek ő az ügyvezetője és egyszemélyi vezetője. Valamint arról is tájékoztatott, hogy egy komoly befektető érdeklődik a klub iránt.”
„Tekintettel arra, hogy az ETO foci szurkolói évek óta arra biztatják a város vezetését, hogy vállaljon szerepet a klub megmentésében, így logikusnak tűnt számomra, hogy a városi önkormányzat fix, többségi tulajdonosi háttere biztonságot adhat az átalakuló kézilabdacsapatnak. A városi háttér további támogatók megnyeréséhez is hozzásegít, és meggátolja, hogy a licenszjogokat egyéni érdekből bárki is bizonytalan magánbefektetők tulajdonába adja. Az Audi vezetése jelezte: náluk a szabályzatuk nem engedi, hogy egy ilyen alakuló gazdasági társaságba belépjenek, de biztosítottak arról – és ez nemzetközi sajtótájékoztatójukon hivatalosan is elhangzott -, hogy az ETO KC további támogatása számukra is kiemelt fontosságú.”
Dézsi úgy véli, ez egyszemélyi vezetésű, egyszemélyes gazdasági társaság létrehozása esetén senkinek sem lehetett volna se információja, sem ellenőrzése a klubban folyó munkáról, a gazdálkodásról, és adott esetben egy jövőbeni befektető bevonásáról vagy a tulajdonviszonyok megváltoztatásáról.
„Sajnos Bartha Csaba elnök úr a legvégsőkig kivárt az átalakulás elindításával, majd mikor az elnökségben őszintén felmerültek a fentebb részletezett kételyek, és nem teljes mellszélességgel az őáltala előterjesztett verziót támogattuk, váratlanul azt kérte, hogy szüntesse meg az elnökség az ő megbízatását minden funkciójában az idei szezon végén. Gyakorlatilag lemondott mandátuma lejárta előtt, de kérte, hogy távozása végkielégítéssel, közös megegyezéssel történjen.
Az elnökség tagjaival – kérésem ellenére – az elnök úr megszavaztatott magának 2×30, azaz 60 havi végkielégítést, melynek mértéke megdöbbentő.
Ennek jogszerűségét a felügyelőbizottság jelen lévő tagja írásban is vitatta, melyet elnök úrnak el is küldött, és tegnapi napon a nyilvánossághoz is fordult.
A jegyzőkönyv igazolja: azt kértem, hogy ne szavazzunk erről a kérdésről, tárgyaljuk meg az átalakulás lehetséges formáit, és az elnök úr egy következő elnökségi ülésre terjessze be a lehetséges variációkat. Elmondtam azt is, hogy számítunk a munkájára a továbbiakban is. Elmondtam, hogy Győr város küldöttei nem vesznek részt olyan szavazásban, amit a személyes ügyeinek gyors és szerintem előkészítetlen megoldásával kapcsolatban erőltetett, és amit a klub sorsának alakulása elé helyez. A Győr város által delegált elnökségi tagok ebben a szavazásban – mivel aggályosnak tartották – nem vettek részt.
Hiszem, hogy ez a klub elsősorban a miénk, győrieké és a szurkolóké!
Dézsi hozzátette, szeretné a látszatát is elkerülni annak, hogy bármilyen személyes konfliktus vagy ambíció lenne részéről a klubbal kapcsolatban, ezért jelezte, hogy a klubban betöltött elnökségi tagságáról abban a pillanatban lemond, amint a küldöttgyűlés a helyére delegált elnökségi tagot megválasztja.
„Ezzel is egyértelműen szeretném jelezni, hogy nem kívánok az egyesület vezetésére semmilyen nyomást gyakorolni, de győriként, polgármesterként és az egyesület elnökségi tagjaként nem engedhettem meg a csapat érdekeivel ellentétes irányú változtatást.”