Ismét terrorveszély van Dániában és Németországban, miután a hatóságok bejelentést kaptak arról, hogy valaki 5-5 kilogramm kénport és alumíniumport szerzett be. Mindkét prekurzor összetevője lehet olyan pokolgépeknek, amelyeket házilag is össze lehet állítani, és amelyek – egyszerűségük miatt – „kedvelnek” a terroristák. A furcsa rendelés Lengyelországba futott be egy dániai címről, a kiszállítást viszont Németországba kérték. A korábbi terrorincidensek miatt az Európai Unióban egy olyan rendelkezés van érvényben, hogy ha valaki nagyobb mennyiséget rendel olyan alapanyagokból, amelyekből robbanószer építhető, azt árusítónak jeleznie kell.
Ez lett a terrorizmussal egyelőre csak megvádolt férfiak veszte is. A hatóságok három szíriai testvért vádolnak, akik még gyerekként érkeztek Németországba az 1990-es években a szüleikkel. Egyikőjük rendelt Dániából a másik testvér címére. Mikor a német hatóságok múlt héten rajtaütöttek a Dessau városában található címen, sem az alapanyagokat, sem a tulajdonost nem találták. A dán hatóságok végül pár nappal később a dániai Holbaekben találták meg a Lengyelországból rendelt vegyi anyagokat és a két testvért. A harmadik, legidősebb testvért egy német városban találták meg, és bár őt is begyűjtötték, nem világos egyelőre, hogy van-e érdemben köze a terrorizmushoz.
Persze a vegyi anyagok megrendelése még önmagában nem bizonyítana semmit, ám a dán és német hatóságok házkutatásai során további, aggodalomra okot adó bizonyítékok kerültek elő.
Ahogy a rendőrség kiterjesztette a nyomozást újabb kapcsolódások után kutatva, további 11 embert vettek őrizetbe csütörtökig, akiknek a fele már előzetesbe is került.Az dzsihadista terrortámadások kapcsán elsősorban Németország szokott a reflektorfényben lenni, de Dániában szinte minden évben van egy vagy több felszámolási művelet. 2020-ban egy magányos merénylőt tartóztattak le, 2019 decemberében pedig mintegy 20 helyszínen hajtottak végre rajtaütést egy országos akció keretében. Az elmúlt évek európai trendjei azt mutatják, hogy
Ez összességében azt mutatja, hogy az iszlamista szélsőségesek jelentette veszély továbbra is jelen van, és bármikor átcsúszhatnak a hatóságok figyelmén, mint az tavaly a bécsi terrortámadás idején is történt.