Csak Németországban mintegy 15 ezer ember tiltakozott szélsőségesek ellen. A német rendőrség tájékoztatása szerint a legnagyobb számban Hamburgban tüntettek, ahol legalább kétezren vettek részt a megmozduláson. Hasonló tiltakozó megmozdulások voltak Berlinben, Erfurtban, Frankfurtban, Hannoverben, Braunschweigben és Kölnben is.
Esti jelentések szerint a demonstrációk békésen zajlottak, noha korábban hasonló megmozdulások során többször is összetűzésekre került sor. A német hatóságok attól tartanak, hogy a szíriai-török határ közelében fekvő, többségében kurdok lakta Kobaninál zajló harcok súlyosbodása a Németországban élő kurd aktivisták és szélsőséges iszlamisták közti összecsapásokhoz vezethet.
A statisztikák szerint Németországban mintegy három millió török származású ember él, akiknek a fele rendelkezik német állampolgársággal. Az országban élő kurdok számáról a hatóságok nem rendelkeznek pontos adatokkal. Becslések szerint azonban Németországban 500 ezer és 800 ezer között van a kurdok száma, akiknek java része Törökországból érkezett. Mások Iránból menekültek az 1979-es iráni iszlám forradalom, illetve az 1982-es libanoni háború elől.
Szintén tízezrek vonultak az utcára Törökországban, ahol jelentős kurd kisebbség él. A két legnagyobb tüntetés Isztambulban és Diyarbakirban volt, ahol elsősorban a Kobaniból az IÁ elől elmenekült, illetve a továbbra is ott harcoló társaikkal vállaltak szolidaritást a kurdok.
Kurd szervezetek korábban élesen bírálták a török kormányt, amiért az nem avatkozik be katonailag a határtól mindössze egy kilométerre fekvő szíriai városban az IÁ ellen.
Az Iszlám Állam ellenzői Párizsban, Hágában, Bécsben, illetve svédországi és dániai városokban is utcára vonultak szombaton.