Polt Péter legfőbb ügyész kalandos életpályájának egyik fontos része, ahogy sorra megszerezte a szakmai és tudományos minősítéseket, fokozatokat. 1980-ban diplomázott az ELTE jogi karán, 1985-ben egyetemi adjunktus lett, 2006-ban címzetes egyetemi tanár, 2011-ben megszerezte a doktori, azaz Ph.D. címet, 2012-ben pedig docens lett. Nagy hiány, hogy a professzori cím nincs még a neve mellett.
Az olykor Matolcsy György jegybankelnökkel jókat beszélgető Polt tehát nem egyetemi tanár (ugyan habilitált, de nem oktat főállásként, ezért nem lehet az), csak címzetesként kapta meg ezt a címet, ami egyfajta kitüntetés a felsőoktatásban. Az egyetemi hierarchiában fontos szerepe van, ki használhatja a professzori címet teljesen jogosan, és a címzetes egyetemi tanár nem ilyen. Az egyetem adhat egyetemi magántanári címet, amivel már teljes joggal használhatja a professzori címet. Erre történt nemrég egy kísérlet.
Méghozzá úgy, hogy az ELTE-ÁJK Kari Tanácsa által június 13-án és 20-án, két részletben megtartott rendes ülésén határozott arról, hogy többek között Polt “közalkalmazotti jogviszonya a közeljövőben megszűnik”. Ezek után arról szavazott a tanács Menyhárd Attila dékán előterjesztésére, hogy Polt egyetemi magántanári címet kapjon.
És ezzel nincs vége: Polt ügyében a Kari Tanács több tagja újraszámolást kezdeményezett. Az újraszámolás ugyan nem hozott változást az arányokban, de a szavazatszámláló bizottság kijelentette, a szavazólap nem felelt meg a formai követelményeknek. Ráadásul az érvénytelen szavazatok száma is kihatott a határozathozatalra, és tévesen vették figyelembe a 13-i ülésen azokat, a Kari Tanács ismételt állásfoglalását kérték a Szenátusnak való továbbküldéshez.
(Az első bekezdésben említett adatok forrását ld. idekattintva).