Itt van Vona élőben!
Itt lehet nézni az elemzését:
Vona Gábor megérkezett a Jobbik eredményvárójára
Közzétette: 24.hu – 2018. április 8.
Itt lehet nézni az elemzését:
Vona Gábor megérkezett a Jobbik eredményvárójára
Közzétette: 24.hu – 2018. április 8.
A Jobbik még mindig a második legerősebb párt, szavazatok százezreit kapták. Csak egy párt maradt állva az ellenzéki oldalon Vona szerint. Továbbra is minen olyan törvényjavaslatot támogatnak majd, ami érdeke az országnak. Bizonyos területeken a legnagyobb erőbedobással fognak küzdeni. A kivándorlás megállítása az egyik ilyen cél. Vona azt mondja, nem a bevándorlás volt a választás tétje, hanem ez. Azért fognak küzdeni, hogy az országból való elvándorlást lassítsák. “Fontosnak tartjuk az otthonteremtés erősítését” – tette hozzá, kiemelve, hogy bérlakásépítési programra van szükség. A devizahiteleseknek is igazságtételre van szükség, meg modern, 21. századi egészségügyet, oktatást, nyugdíjrendszert (differenciáltat), a vállalkozások versenyképességének növekedését, béruniót akarnak.
85%-os feldolgozottságnál elmondható, hogy a Fidesz a leadott szavazatok csaknem felét megszerezte, és sokkal jobb listás eredményt ért el, mint 2014-ben: Íme az állás:
Ezekről a választókerületekről már írtunk, de azóta magasabb a feldolgozottság:
A legjobb programnak tartja a sajátjukat, és azt üzenték, közösen akartak építkezni, nem széthúzni akartak. A kormányváltás nem sikerült, ez kiolvasható a számokból. A Fidesz fogja irányítani Magyarországot, hogy kitölti-e a négy évet, azt meglátjuk. Vona ennek megfelelően le is mond az elnökségről – jelentette be.
A miniszterelnök fél éjfélen is túl a rendszerváltáskori klasszikus Fidesz-indulóra, a Roxette-től Listen to your heart végtelenített zenéjére érkezett a Bálna színpadára.
Győztünk – ez az első szava.
Ria-ria-Hungária – feleli a tömeg.
Magyarország ma nagy győzelmet aratott – így Orbán.
Gratulál a választópolgároknak a magas részvételért.
Külön hálás “azért a hűségért, akik a Fidesz-KDNP-re szavaztak”.
Köszönet jár a külhoni magyaroknak, “akik segítettek megvédeni az anyaországot”.
Köszöni lengyel barátainak.
Köszöni a segítőknek és önkénteseknek, akikkel “jó volt harcolni”.
Külön köszöni azoknak, akik “imádkoztak értünk s értem”.
Köszönet minden jelölt családtagjainak.
Köszönet a “feleségemnek, Anikónak”. (Aki nincs itt.)
Nagy csata van a Fidesz mögött, sorsdöntő győzelem, lehetőség megvédeni Magyarországot, mondja a kormányfő.
Úgy látja, Magyarország még nem tart ott, ahol szeretne, de már elindult – “Soli Deo gloria”, ezt teszi hozzá, egyedül istené a dicsőség.
Eztán a Kossuth nóta eléneklése következik, melyet Orbán Viktor és Semjén Zsolt a mikrofon előtt ölelkezve adott/énekelt elő.
Cinikus beszólásokkal kommentálják a miniszterelnököt az MSZP-szimpatizánsok. Már nem is dühösek, mindenki enervált.
Egészen elképesztő fölénnyel húzza be saját körzeteiket a fideszes nagyágyúk Kelet-Magyarországon.
Tállai András NAV-elnök Mezőkövesden rendezett bemutatót: 55-31-re verte jobbikos ellenfelét.
Lázár János, aki arról is nevezetes, hogy családja földjeinek közepén épült egy hihetetlen vadászkastély, amihez semmi köze, és akinek helyi uralkodása úgy látszott, veszélyben lehet, miután Márki-Zay Péter váratlan győzelmet araott a hódmezővásárhelyi polgármester-választáson, 52-36-ra győzött.
Simonka György, aki a botránykrónikák állandó főszereplője, kissé szorosabb meccset játszott, 44-38-ra diadalmaskodott.
Kósa Lajos, aki egészen különleges kalandokba keveredett egy csengeri asszonnyal meg 1300 milliárd forinttal, szintén tarolt: 48-26-ra ütötte ki a szoialista Gurmai Zitát.
Kevésen fog múlni, hogy lesz-e kétharmados többsége a Fidesz-KDNP-nek. Ehhez 133 mandátum szükséges, a Fidesznek most pont ennyi van.
A legszorosabb körzetek, ahol eldől a kétharmados többség:
Az ellenzéknek ez utóbbi két körzetben is fordítania kellene a kétharmad elkerülése érdekében.
Tapolcára is érdemes ránézni, 2015-ben ugyanis itt nyerte első egyéni mandátumát a Jobbik, időközi választáson Rig Lajos győzött. Ő most a szavazatok 39,91 százalékával maradt alul a fideszes Fenyvesi Zoltánnal szemben, aki 47,65 százalékot kapott. Az MSZP-Párbeszéd jelöltje 8,47 százalékot nyert, az LMP-é 2,03, az MKKP-é 1,1 százalékot.
Ez messze van a kormányváltástól, jegyezte meg Csárdi az RTL Klubnak. A saját eredményével elégedett, de egyébként nem.
A külképviseleteken 88,9 százalékos volt a részvétel az országgyűlési képviselők választásán – közölte a Nemzeti Választási Iroda az MTI-vel vasárnap este. A magyarországi lakcímmel rendelkező választópolgárok Magyarország külképviseletein (nagykövetségein és konzulátusain) szavazhattak. Összesen 58 310-en vetették fel magukat a külképviseleti névjegyzékbe, közülük 51 854-en el is mentek szavazni, vagyis 88,9 százalékos volt a részvétel a külképviseleteken.
A legtöbb választópolgár Londonban szerepelt a névjegyzékben, 9707-en, közülük 8248-an el is mentek szavazni, vagyis a londoni részvétel 85 százalékos volt. Szintén nagyon sok választópolgár jelentkezett Münchenbe (8248), közülük 4527 szavazott is (88,7 százalék). Stuttgartban 3556, a névjegyzékben szereplő választópolgárból 3177 szavazott (89,3 százalék), Hágában pedig 95 százalékos volt a részvétel, mert 2498 választóból 2374 meg is jelent, hogy voksoljon. Tizenhárom olyan külképviselet volt, ahol a névjegyzékbe vett valamennyi választópolgár elment szavazni: Addisz-Abeba (10 voksoló), Tripoli (10), Jekatyerinburg (10), Accra (11), Ulánbátor (11), Kazány (11), Minszk (14), Abuja (16), Taskent (22), Asztana (23), Baku (24), Lendva (30), Tbiliszi (42).
Nyolcvan százalék alatti volt a részvétel – és ezzel a külképviseleti részvétel legalacsonyabbja – Jakartában (49 szavazóból 39 voksolt, 79,6 százalék), Wellingtonban (111 szavazóból 87 voksolt, 78,4 százalék), valamint Ottawában (120 szavazóból 94 voksolt, 78,3 százalék).
A külképviseleti voksokat nem számolják meg a külképviseleteken, hanem csütörtök éjfélig a Nemzeti Választási Irodába szállítják, ahol azokat választókerületenként szortírozzák, és az átjelentkezők szavazataival együtt eljuttatják a megfelelő választókerületekbe. Itt átadják az “utazó” szavazatokat a kijelölt szavazatszámláló bizottságnak, amely felbontja a szavazás éjszakáján lezárt urnát, a tartalmát összekeveri az “utazó” szavazatokkal, és így számlálja meg a szavazatokat, majd a szavazás szavazóköri eredményéről jegyzőkönyvet állít ki.
Amikor valamennyi szavazatszámláló bizottság (szszb) eredménymegállapító jegyzőkönyve rendelkezésre áll, a választókerületi választási bizottság szombaton megállapítja a választás választókerületi eredményét, azt, hogy ki nyerte a mandátumot a választókerületben.
Azt követően, hogy az szszb megállapította a szavazókörben a szavazás eredményét, a szavazatok újraszámlálására csak jogorvoslati eljárás keretében van lehetőség, és arra kizárólag a jogorvoslatot elbíráló szerv jogosult.
Az országgyűlési egyéni választókerületi választási bizottság megállapítja a választókerületben keletkezett országos listás szavazatok számát és az egyéni választáson keletkezett töredékszavazatok számát is. Az erről készült jegyzőkönyvet eljuttatja a Nemzeti Választási Bizottsághoz.
(MTI)
Bő egy százalék a különbség Miskolc egyes körzetében a fideszes Csöbör Katalin és a jobbikos Jakab Péter között. Ez nem csupán a jobbikosok számára jelentheti a kelet-magyarországi egyéni mandátumot, de összességében közelebb viheti az ellenzéket ahhoz, hogy kétharmad alá szorítsa a Fideszt.
Csárdi Antal az eredmények ismertetése után a 24.hu-nak azt mondta, elégedett az eredménnyel, főleg persze, ha így is marad. Hozzátette, hogy sok feladat áll előtte.
Érdemes összegzést tartanunk, hogy mit kell jobban csinálni, nekünk és az ellenzéknek egyaránt.
Az LMP-s képviselő közölte, minden erejükkel azon lesznek, hogy megfékezzék ezt a hosszú évek óta tartó folyamatot, mivel ez nem fenntartható az ország számára.
Egyelőre 50-77 százalékos feldolgozottságnál Hajdu László (Bp. 12. evk), Oláh Lajos (Bp. 5 evk.) és Varju László (Bp. 11 evk.) viheti a körzetét.
A szavazatok 84,09 százalékos feldolgozottságánál látható, hogy csúfos vereséget szenvedett Hadházy Ákos, aki a szavazatok 34,67 százalékát kapta meg a fideszes Horváth István 52,86 százalékával szemben Tolna megye 1. számú egyéni választókerületében. 9,2 százaléka van a Jobbik jelöltjének, 1,37 pedig a Kétfarkú Kutya Pártnak.
Az előzetes esélylatolgatások jobbikos áttörést sem tartottak elképzelhetetlennek, a lelkes tippelők Heves megyében például akár három mandátumot is el tudtak Vona Gáboréknak képzelni (39 százalék kontra 50 százalék). Ehhez képest jelenleg úgy tűnik, maga a pártelnök is elbukik Gyöngyösön, miként Mirkóczki Ádám Egerben (38-48) és Sneider Tamás Hatvanban (34-53).
Úgy látszik, a Jobbik Miskolcon sem tud nyerni, a Fidesz mindenhol hatalmas fölénnyel győzött.
84,51 százalékos feldolgozottságnál Csárdi Antal 48,64 százalékon áll a Budapest 1. választókerületben.
Esélyes volt ott az MSZP, de a fideszes Szabó Tünde nyert. Hümmögés.
Budapesten a 18 választókerületből 12-ben vezet az ellenzéki jelölt jelenleg, itt követhetők az eredmények térképen.
50-60% körüli feldolgozottságnál a Fidesz csak a II., a XII., a XI., a VIII., a XVII. és a XVI. kerületben vezet, az utóbbiban a legkisebb a különbség, Szatmáry Kristóf előnye néhány tizedszázalék Vajda Zoltánnal, az Együtt jelöltjével szemben.
A jelenlegi adatok alapján győzhetet Csárdi Antal (LMP) az I. és az V. kerületben, Oláh Lajos (DK) a VI.-VII. kerületben, az MSZP-s Hiszékeny Dezső XIII. kerületben, Tóth Csaba Zuglóban, Szabó Tímea Óbudán, Varju László (DK) Újpesten, Hajdu László (DK) Rákospalotán, Kunhalmi Ágnes (MSZP) a XVIII. kerületben, Hiller István (MSZP) a XX. kerületben és Szabó Szabolcs (Együtt) Csepelen.
Rendkívül szoros a verseny a X. kerületben, ahol Burány Sándor (MSZP) vezet minimális különbséggel a fideszes György Istvánnal szemben, és hasonlóan kicsi Molnár Gyula MSZP-elnök előnye a fideszes Németh Zsolttal szemben.
Bejött az egyik szervező hölgy, odalépett a pódiumhoz, majd látványosan leszedte a Jobbik szlogenjét, és a helyére tett egy nagy KÖSZÖNJÜK! feliratot. Közben az újságírók a Jobbikot lelkesen támogató, atombombát végül nem ledobó Simicska Lajos jövőjéről találgatnak, Vona még mindig sehol.
Ők is nyertek.
Ezért a parlamenten kívül is folytatják, ezt Soproni az RTL Klubnak mondta el. Most azt fogják elemezni, hogy miért nem sikerült. Szerinte nem az a baj, hogy a Momentum nem jutott be, hanem az, hogy kétharmada lesz a Fidesznek.
Pillanatokon belül befuthat Vona Gábor pártelnök, az újságírók már feszülten várják a teremben őt. Amint ez megtörténik, élőzzük a beszédét videóban és írásban is. Türelem, türelem.