„Rezsicsökkentés előtt 1200 forint volt egy kéménydíj, most ezer forint. Tehát 200 forintot takarít meg egy évben, egy kéményen, egy állampolgár. Ez a kétszáz forint egyéves díj. Ha ezt elosztjuk a tizenkét hónappal, akkor tizenhat forinttal segítettük ki őt havonta, hogy ő előrébb legyen a pénzmegtakarítással. Viszont ez a tizenhat forint azt jelenti, hogy egy céget tönkre tud tenni” – magyarázta a Hír24-nek az egyik seprést végző cég területi igazgatója.
A cége a kéménydíjból él, aminek 65 százaléka a bér, 15 százalék a benzinköltség, ezért kénytelenek voltak a béreket csökkenteni, így viszont a jó szakemberek elmennek.
A rezsicsökkentésért felelős kormánybiztos nem érti, miért panaszkodnak a cégek. Szerinte, amikor megtudták, hogy őket is érinti a rezsicsökkentés, gyorsan, előre beszedték a pénzüket.
Azt mondja, arra az esetre is felkészültek, ha egy cég nem akarja ennyiért a munkát. Ki fognak jelölni egy új szolgáltatót, ha pedig nem lesz ilyen, akkor a Katasztrófavédelem bevonásával keresik a módját annak, hogyan jelölhetnek ki hivatalból kötelezhető közreműködőket, például közmunkásokat.