Állatkertben tenyésztett korallokat telepítettek egy hollandiai akváriumban található korallzátonyába – írja az AP. A korallzátonyok világszerte eltűnőben vannak, ezért a szakértők sok különböző módszerrel igyekeznek megmenteni őket, ez az egyik közülük.
A korallok jelenleg is hatalmas veszélynek vannak kitéve globálisan, ugyanis az óceánok magas hőmérséklete rossz hatással van rájuk, ami miatt nemrég már el is kezdtek kifehéredni. Ezek a virágállatok elengedhetetlenek a tengeri élővilágok fennmaradásának szempontjából, hiszen a tengeri állatok 25 százalékának ők biztosítanak élőhelyet.
Ez a projekt persze önmagában nem elég ahhoz, hogy elhárítsa a klímaváltozás okozta veszélyeket, azonban jól működhetnek egy széleskörű megoldás részeként.
A holland állatkert 2022 óta tenyésztette a korallokat, amelyeket most búvárok telepítettek a korallzátonyba. A tenyésztett egyedek csak kis része származik a vadonból, többségüket más állatkertektől szerezték, de abban reménykednek, hogy a vad korallok tenyésztésével később majd természetes korallzátonyokat is képesek lehetnek újranépesíteni.
Terry Hughes, az ausztráliai Nagy-korallzátony szakértője szerint azonban az ilyen projektek helyett arra kellene törekedni, hogy féket szabjunk a klímaváltozásnak és minimalizáljuk az okozott károk mértéket, hiszen – mint mondta – „ilyen csodálatos ökoszisztémákat nem lehet akváriumokkal helyettesíteni.”