Gazdaság

Pintér Sándor volt üzlettársaihoz kerül a postai pénzszállító cég

Szigetváry Zsolt / MTI
Szigetváry Zsolt / MTI

A Gazdasági Versenyhivatal (GVH) engedélyezte, hogy Pintér Sándor belügyminiszter egykori cége, a Civil Biztonsági Szolgálat Zrt. megvegye a Magyar Posta pénzszállító vállalkozását, az MPT Security Zrt.-t, amely eddig részben a magyar állam, részben a Mészáros Lőrinc érdekeltségébe tartozó Takarékbank tulajdonában volt – írja a 444.hu. A lap a GVH október 5-ei határozatát idézi, mely szerint a cég feletti közvetlen egyedüli irányítás megszerzésével megvalósuló összefonódás nem csökkenti jelentős mértékben a versenyt az érintett piacokon.

A fúziót még július végén jelentették be. Ez azért is hatalmas üzlet, mert a volt postai cég nemcsak a nyugdíjakat és a sárga csekkes pénzeket szállítja az országban, hanem:

  • a takarékszövetkezetek pénzét is,
  • a takarékbanki ATM-et is ők táplálják készpénzzel,
  • régi partnerük a Szerencsejáték Zrt.,
  • ők üzemeltetik a BKK jegykiadó automatáit,
  • valamint összesen 4500 szolgáltatási helyről naponta átlagosan mintegy 3000 ponton végeznek értékszállítást.

Az eladó egyrészt az állami Magyar Posta, de kormányzati engedély is szükséges lehetett az ügylethez, másrészt Mészáros gigabankja, a Magyar Bankholding tulajdonában lévő MKB Bank Nyrt. is 50 százalékos tulajdonos volt eddig.

A vevő a korábban a Pintér tulajdonában lévő Civil Biztonsági Zrt. Hivatalosan a Prostasia Zrt. a tulajdonos, amelyben Szabó Péter és Tölgyesi Vilmos a részvényes, az igazgatótanács elnöke pedig Tasnádi László, Pintér bizalmasa, korábbi rendészeti államtitkára, aki a rendszerváltás idején a kommunista állambiztonság III/II-es Csoportfőnökség operatív tisztjeként dolgozott, s később részben emiatt volt kénytelen távozni a közéletből.

A cégért fizetendő vételár egyelőre nem ismert, és az sem, hogy a Magyar Posta és a Magyar Bankholding miért válik meg a cégtől, hiszen stabilan nyereséges vállalatról van szó. Tavaly 8,7 milliárd forintos árbevétel mellett 331 millió forintos nyereséggel zárt az MPT, és a korábbi években is 7-8 milliárd forintos forgalmat bonyolítottak 100-200 millió forintos profittal – írják.

Ajánlott videó

Nézd meg a legfrissebb cikkeinket a címlapon!
Olvasói sztorik