Másodszor is elkapta a koronavírust egy nő Dél-Koreában – közölték az ázsiai ország egészségügyi hatóságai. A dél-koreai betegségmegelőző központ szerint a 73 éves nő február 22-én gyógyultan hagyta el a karantént, de csütörtökön jelentkeztek nála újra a betegség tünetei. Korábban egy 40 éves japán nő szintén kigyógyult, majd újra pozitív lett a tesztje. A dél-koreai fertőzöttek száma hét végére 2931-re emelkedett, a betegségben elhunytaké 13-ról 16-ra. Az ország a legmagasabb szintűre, vörös színűre emelte a járványriadót.
Koronavírus – Bahrein is bekeményít
Az MTI szerint szombaton a bahreini hatóságok bejelentették: büntetőeljárást kezdeményeznek azok ellen, akik a járvány felbukkanása óta Iránból tértek vissza, de nem vizsgáltatták ki magukat. A belügyi tárca szerint a vírus iráni felbukkanása előtt nem sokkal több mint 2000 ember tért haza a síita államból, de még csak 310 jelentkezett kivizsgálásra. Az egészségügyi minisztérium adatai szerint a hozzávetőleg másfélmilliós királyságban 38 fertőzött van.
Ausztrália nem hisz Iránnak
Ausztráli megtagadja a beutazást az Iránon keresztül érkező külföldiek előtt. A döntés értelmében az Iránból érkezőknek március 1-től 14 napot egy másik országban kell tölteniük, mielőtt a szigetországba léphetnének. Greg Hunt egészségügyi miniszter úgy vélte, jelenleg nagyon sok felderítetlen vírusfertőzött van Iránban, akiket nem tartóztatnak fel az iráni repülőtereken.
Kianus Dzsahánpúr előzőleg arról számolt be, hogy csütörtök estig bezárólag 34-re nőtt az országban a koronavírus halálos áldozatainak a száma, 388-ra a fertőzötteké. Szakértők attól tartanak, hogy az iráni kormány nem biztos a dolgában, hogy miként kellene kezelni a ragály rohamos terjedését.
Tajvan cáfolja, hogy fertőzött az elnök
Huang Csung-jen tajvani elnöki szóvivő cáfolta a Caj Jing-ven tajvani elnök vírusfertőzéséről szóló, főleg az online médiában terjedő híreket. Közölte: az elnök remek egészségnek örvend. Az ország hatóságai megkezdték a vizsgálatot a hamis hírek ügyében.
Korábban a tajvani igazságügyi minisztérium egyik szóvivője azt mondta, az ilyen jellegű hírek nagyrésze vélhetően Kínából ered.
Pénteken António Guterres ENSZ-főtitkár levélben egy, a nők helyzetéről szóló, március 9-én, New Yorkban megrendezendő konferencia lerövidítését javasolta. Stéphane Dujarric, a főtitkár szóvivője szerint Guterres a kialakult egészségügyi helyzet miatt döntött így, miután egyeztetett a világszervezet egészségügyi hatóságaival és az Egészségügyi Világszervezet (WHO) szakértőivel.
Kiemelt kép: MTI/EPA/Dzson Hon Kjun