TIM COOK
A legismertebb meleg techvezér Tim Cook, az Apple vezérigazgatója, aki rengeteg energiát fektet abba, hogy az Egyesült Államok törvénykezése minél jobban védje az LMBT jogokat. Cook 2014-ben nyilvánosság előtt is felvállalta homoszexualitását, ami a techszférában hosszú ideje nyílt titok volt.
Noha addig sem tagadta meg a szexualitását, és büszke arra, hogy meleg, a nyilvánosság előtt addig soha nem említette.
Soha nem akartam magamra vonni a figyelmet. Az Apple a világ egyik leginkább reflektorfényben lévő vállalata és jobban szeretem, ha az emberek a termékeinkre figyelnek és azokra az elképesztő dolgokra, amiket meg lehet valósítani általuk
– írta a Businessweekben.
PETER THIEL
A PayPal társalapítója 2016-ban beszélt arról nyilvánosság előtt egy republikánus jelölőgyűlésen, hogy büszke melegnek, republikánusnak és amerikainak tartja magát.
A kockázati tőkebefektető egyben a Facebook első befektetőjeként említik, de támogatta a LinkedIn-t, a Yelpet és tucatnyi más techvállalkozást. Ő alapította a Palantir Technologies nevű nagyszabású adatelemző céget.
2005-ben megalapította a Founders Fund elnevezésű kockázati tőke alapkezelőt, ami forradalmi technológiai újításokba fektet be, a portfoliójukban van többek közt a SpaceX, az Airbnb, a Lyft, a Spotify is.
ALAN TURING
A második világháború idején titkos náci kódokat feltörő, homoszexualitása miatt elítélt Alan Turing számít
Turing nevét legtöbben arról ismerhetik, hogy munkatársaival sikerült feltörnie az Atlanti-óceán északi részén cirkáló német tengeralattjárók kommunikációjához használt Enigma-gép kódját. Egyes tudósok szerint ezzel elősegítette Hitler bukását.
A háború után Turing a mesterséges intelligenciával foglalkozott, amelynek máig érvényes logikai kritériumait is meghatározta. A gépi intelligenciát tesztelendő imitációs játékát, a Turing-tesztet ma is alkalmazzák.
Turing 1954-ben, 41 éves korában hunyt el ciánmérgezésben, két évvel azután, hogy az akkor Nagy-Britanniában még üldözött homoszexualitása miatt elítélték a “jó erkölcs megsértéséért”,
JON “VESZETT KUTYA” HALL
A Linux operációs rendszert reklámozó Linux International (LI) legendás ügyvezető igazgatója a szabad szoftver mozgalom vezetője is egyben, 1969. óta dolgozik a számítástechnikában. Becenevét (Maddog) a Hartford állami műszaki főiskolán kapta diákjaitól heves vérmérséklete miatt, ahol a számítástechnika tanszéket vezette.
A szakember több évtizedes pályafutása alatt volt már programozó, rendszertervező, rendszergazda, tanácsadó állami és nemzeti kormányzati szerveknél. Dolgozott a Compaq Computer Corporation-nek, a Digital UNIX Marketing csoportnak, a Bell Laboratories-nek.
A Linux meghatározó egyénisége Alan Turing matematikus születésének 100. évfordulóján coming outolt, akkor így indokolta döntését:
Sok olyan fiatal kocka van, akik ugyanezen mennek keresztül. Azt akartam, hogy tudják, nincsenek egyedül, és a dolgok jobbra fordulnak.
ÁRVAI PÉTER
A világsikert elért magyar startup, a Prezi társalapító-vezérigazgatója a Forbes magazin egyik 2015-ös számában beszélt nyilvánosság előtt arról, hogy meleg. Akkor azt is elmondta: sokszor óva intették attól, hogy nagy nyilvánosság elé álljon,
Árvai azért döntött ennek ellenére így, mert idővel rájött, hogy ha a cégen belül folyamatosan az önmagukért való kiállásra buzdítja a munkatársait, akkor neki is így kell tennie.
Tavaly a 11-ik legbefolyásosabb emberré választotta a Financial Times a világ LGBT+ üzleti vezetői között, Kelet-Közép Európából pedig elsőnek a 100 fős listán. A néhány évvel ezelőtti Pride felvonuláson a Prezi volt az egyetlen cég, amelyik céges logóval és pólóval vonult fel.