Arsenal's French striker Olivier Giroud (L) celebrates after scoring his team's first goal during the UEFA Champions League football match between Arsenal and Bayern Munich at the Emirates Stadium in London, on October 20, 2015.    AFP PHOTO / BEN STANSALL

Az Arsenal megálljt parancsolt a Bayernnek, Kassai nyolcgólos thrilleren fújt

Vaskor Máté
Vaskor Máté

újságíró. 2015. 10. 20. 22:39

A Barcelona Rakitic duplájával diadalmaskodott Fehéroroszországban, a Dinamo Zagreb nem tudott bravúrt elérni az Olympiakos ellen a Bajnokok Ligája csoportkörének harmadik fordulójában.

BATE Boriszov – Barcelona 0-2 (0-0)

Nem várt könnyű feladat a katalán együttesre Fehéroroszországban, a Vidit kiejtő BATE ugyanis az előző körben legyőzte hazai pályán a Rómát és ezzel jelezte, nem pofozógépnek érkezett a Bajnokok Ligájába.

Barcelona's Croatian midfielder Ivan Rakitic (L) and Barcelona's Uruguayan forward Luis Suarez celebrate during the UEFA Champions League group E football match between FC BATE Borisov and FC Barcelona at the Borisov Arena stadium outside Minsk on October 20, 2015. AFP PHOTO / MAXIM MALINOVSKY
Fotó: Europress fotóügynökség

A Barca azért már más tészta volt, csak az első játékrészben 13 kapura lövése volt Luis Enrique fiainak, igaz, gólt egy alkalommal sem szereztek a szünetig.

A térfélcserét követően viszont sokat már nem kellett várni a gránátvörös-kékek szurkolóinak az örömködéssel, Rakitic a 16-os előteréből tanítani valóan lőtte ki a jobb felső sarkot.

A horvát légiós nem sokkal később ismét eredményes tudott lenni, de ezúttal egy sokkal finomabb megoldást választott.

Bayer Leverkusen-Roma 4-4 (2-2)

Leverkusen's Mexican striker Javier Hernandez reacts during the Group E, first-leg UEFA Champions League football match Bayer Leverkusen vs AS Roma in Leverkusen, western Germany on October 20, 2015. AFP PHOTO / PATRIK STOLLARZ

Szintén az E jelű négyesben léptek pályára a Farkasok a BayArenában, a Leverkusen stadionjában.

A találkozót Kassai Viktor vezette, aki rögtön az elején befújt egy büntetőt a hazaiaknak. Az ítélet végrehajtó a nyáron érkezett Chicharito volt, és abszolválta is a problémát.

A mexikói támadó negyed órával később ismét villant, egy védelmi hibát kihasználva második próbálkozásra passzolt a kapus mellett a hálóba.

A Leverkusen szimpatizánsai addig a pillanatig el sem tudtak képzelni szebb estét, csakhogy észbe kapott a Roma. De Rossi még az első játékrészben duplázni tudott, alább a második gólját láthatod.

Ha már lúd legyen kövér – gondolta a Roma, és ott folytatta a pihenőt követően, ahol abbahagyta korábban. Kassai igencsak vitatható szabadrúgást fújt be a vendégeknek, ezt pedig Pjanic könyörtelenül ki is használta.

Falque 73. percben szerzett góljával már úgy tűnt, a lényegi kérdések már eldőltek. Az utolsó tíz percben viszont szárnyra kapott a Leverkusen. Kezdődött minden Kampl álomgóljával, ami visszahozta a lelket a leverkuseniekbe.

Öt p

Öt perc sem volt már hátra a rendes játékidőből, amikor Mehmedi feliratkozott a góllövők közé, így ekkor már 4-4 állt az eredményjelzőn.

Az lett volna az igazi slusszpoén, ha a maga javára is fordította volna a rangadót a Bayer, de ez elmaradt, pontosztozkodás lett a vége.

Arsenal-Bayern München 2-0 (0-0)

A játéknap és talán az egész forduló legvártabb találkozója volt ez, pláne, hogy az Ágyúsok számára különös jelentőséggel bírt, hisz első két csoportmeccsüket egyaránt elbukták.

Az első perctől kezdve a bajoroknál volt többet a labda, Wenger fiai kissé meglepő módon a kontrákra rendezkedtek be, bár más választásuk nem is nagyon volt.

Arsenal's Spanish midfielder Santi Cazorla (L) vies against Bayern Munich's Brazilian midfielder Douglas Costa during the UEFA Champions League football match between Arsenal and Bayern Munich at the Emirates Stadium in London, on October 20, 2015.    AFP PHOTO / BEN STANSALL

Az első felvonásban hatalmas volt az iram, mindkét fél előtt akadtak komoly gólszerzési lehetőségek, de a szünetben 0-0 állt az eredményjelzőn többek közt Neuer földöntúli bravúrjának köszönhetően.

A térfélcsere után nagyon visszaesett a tempó, Sanchezék alig-alig jutottak el az ellenfél 16-osáig, a Bayern pedig eldugta a lasztit.

Az utolsó negyed órára beállt Olivier Giroud Walcott helyére, ez pedig tökéletes húzás volt Wenger részéről. A francia egy szabadrúgásnál első labdaérintésből – fejjel vagy kézzel, nem tudni – a hálóba továbbította a bőrt.

A ráadás utolsó percében Özil tette fel a pontot az i-re, lövését követően már a vonal mögül kaparta ki a lasztit Neuer, így Guardiola fiai 80 nappal a német Szuperkupa-döntő elvesztését követően ismét kikaptak.

Dinamo Zagreb-Olympiakos 0-1 (0-0)

Olympiakos' team celebrate Nigerian forward Ideye Brown's goal during the UEFA Champions League football match between Dinamo Zabreb and Olympiakos at the Stadion Maksimir stadium in Zagreb on October 20, 2015. AFP PHOTO

Mindkét gárda nagyon boldog lehetett, hogy két forduló után már három pontot sikerült gyűjtenie, hisz a sorsolás pillanatában aligha gondolta volna bárki is, hogy a görögök és a horvátok is legyőzik az Arsenalt.

A kisebb játékerőt képviselő zágrábiak sokáig partiban volt a vendégekkel, a hajrában azonban góllá érett az Olympiakos mezőnyfölénye, Brown pedig ezzel három pontot szerzett csapatának.